Şubat

1-2 Şubat
Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirmiştir. İki ülke arasında Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi kurulmasının kararlaştırıldığı sözkonusu ziyaret sırasında, yılsonuna kadar vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına yönelik mutabakat muhtırası imzalanmıştır.

2 Şubat
Hollanda Dışişleri Bakanı Uri Rosenthal, Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun davetine icabetle, Hollanda Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden oluşan bir heyetle birlikte, dördüncü “Türkiye-Hollanda Konferansı” vesilesiyle ülkemize resmi bir ziyarette bulunmuştur. Konuk Bakan, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından da kabul edilmiştir.

2 Şubat
Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan, Lizbon'da düzenlenen "Business Roundtable: Turkey" toplantısına konuşmacı olarak katılmıştır.

3 Şubat
“Elektrik Bakanlığı Mastır Plan Konferansı” başlıklı toplantı marjında İstanbul’a gelen Irak Başbakan Yardımcısı Hüseyin Şehristani, bilahare, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız ile bir çalışma kahvaltısında biraraya gelmiştir.

3-4 Şubat
Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, Mısır'da yaşanan olaylara ilişkin olarak bölge ülkelerini ziyaret kapsamında Katar’ı ziyaret etmiş ve Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad bin Casim bin Cabir El Tani ile görüşmüştür.

3-6 Şubat
İstanbul'da düzenlenen ve 150’yi aşkın Hintli şirketin iştirak ettiği "India Show"un açılışına Hindistan’ın Ticaret ve Sanayiden Sorumlu Devlet Bakanı Jyotiraditya M. Scindia katılmıştır. Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat Ergün, Hintli Bakan ile ikili bir görüşme yapmıştır.

4-6 Şubat
Devlet Bakanı Sayın Faruk Çelik, beraberindeki üst düzey bir heyet ile Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Güney Darfur Eyaletinin başkenti Nyala’da inşa edilmesi planlanan “150 yataklı Hastane Kompleksi”nin temel atma törenine katılmak üzere Sudan’a bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Ziyaret sırasında, Sayın Bakan Faruk Çelik ve beraberindeki heyet, üniversiteyi Türkiye’de okumuş Sudanlılar ile bir araya gelmiş, Sudan Türk Okulları ve TİKA Ülke Koordinatörlüğü Ofisinin yanı sıra Hartum’daki Osmanlı bakiyesi tarihi eserleri ziyaret etmiştir. Sayın Bakan, milletvekilleri ve heyette yer alan üst düzey bürokratlar ayrıca Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Muhammed Osman Taha tarafından da kabul edilmiştir.

4-13 Şubat
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Hayati Yazıcı beraberinde bir heyetle gümrük konularında incelemeler ve görüşmelerde bulunmak üzere ABD’yi ziyaret etmiştir.

5-6 Şubat
Türkiye-İran Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 22. Dönem Toplantısı Devlet Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz ve İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi eşbaşkanlığında Tahran’da gerçekleştirilmiştir. Toplantı sonunda bir Mutabakat Zaptı imzalanmıştır.

6 Şubat
Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Dostluk Barajı Temel Atma Töreni kapsamında Suriye’yi ziyaret etmiştir. Sayın Başbakanımız, sözkonusu ziyaret sırasında Suriye Cumhurbaşkanı Esad ve Suriye Başbakanı Otri ile görüşmüştür. Tören çerçevesinde, Sayın Başbakanımız, Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, Çevre ve Orman Bakanı Sayın Veysel Eroğlu, Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, resmi yetkililer ve basın mensuplarından oluşan beraberindeki heyetle birlikte Hatay ilimizden kalkan helikopterlerle tören alanına intikal etmiş, ardından, Asi Nehri üzerinde geçici olarak inşa edilen köprü üzerinde Suriye Başbakanı Naci Otri başkanlığındaki Suriye heyeti ile buluşmuştur.

7-8 Şubat
Türkiye-Romanya Enerji Çalışma Grubu toplantısı Bükreş’te gerçekleştirilmiştir. Bilahare, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız başkanlığındaki bir heyet, Romanya’ya bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

7-13 Şubat
Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Nihat Ergün, Suudi Arabistan’a (SA) özel bir ziyarette bulunmuştur. Sayın Ergün, Cidde’de, SA Sanayi ve Ticaret Bakanı Abdullah Zainal Ali Reza ile ikili bir görüşme gerçekleştirmiştir. Görüşmelerde, BRJ Türkiye ile KOSGEB girişimcilik programları arasında işbirliği ve temas imkanları ele alınmıştır.

8-9 Şubat
OECD Nükleer Enerji Ajansı Genel Direktörü Luis Echavarri ülkemize bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir. Adıgeçen, ziyareti çerçevesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız tarafından kabul edilmiş ve ülkemizde nükleer enerji alanında düzenlenen bir konferansa da iştirak etmişlerdir.

8-10 Şubat
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Moldova Cumhurbaşkanı Vekili ve Parlamento Başkanı Marian Lupu'nun davetlisi olarak Moldova'ya bir ziyaret gerçekleştirmiştir. AKPM Başkanı Çavuşoğlu, ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Vekili ve Meclis Başkanı Marian Lupu, Başbakan Vlad Filat, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri ve Avrupa ile Entegrasyon Bakanı Iurie Leanca ve Ana Muhalefet Partisi Komünist Parti Başkanı Vladimir Voronin’in yanısıra siyasi partilerin Meclis Grup Başkan Vekilleri ile görüşmelerde bulunmuş, Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Başkanı Mihail Formuzal’ı kabul etmiştir.

8-10 Şubat
Bahreyn Veliaht Prensi Salman Bin Hamad Al-Khaifa Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle ülkemizi ziyaret etmiştir. Bahreyn Veliaht Prensi Salman, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Sayın Başbakanımız, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan, Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan ve Milli Savunma Bakanı Sayın Vecdi Gönül ile görüşmüştür.

10 Şubat
Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, AB Dönem Başkanı Macaristan Büyükelçisi Istvan Szabo’nun evsahipliğinde gerçekleştirilen çalışma yemeğinde AB üyesi ülkelerin Ankara’daki Büyükelçileriyle biraraya gelmiştir.

10 Şubat
Irak Meclis Başkanı Usame Nuceyfi, özel bir ziyaret çerçevesinde ülkemizi ziyaret etmiş, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından kabul edilmiş ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sayın TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ve Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu ile görüşmüştür.

10-11 Şubat
Avrupa Hareketinin (European Movement) Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) ile ortaklaşa düzenlediği İstanbul Kongresi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde gerçekleştirilmiştir. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış ve Avrupa Komisyonu’nun Genişleme ve Komşuluk Politikası’ndan Sorumlu Komiseri Stefan Füle anılan kongreye katılmıştır.

10-12 Şubat
İçişleri Bakanı Sayın Beşir Atalay, RF İçişleri Bakanı Nurgaliyev’in vaki davetine icabetle Rusya Federasyonu’nu ziyaret etmiştir.

10-13 Şubat
Bayındırlık ve İskân Bakanı Sayın Mustafa Demir ve beraberindeki heyet, Nairobi'de resmi temaslarda bulunmuşlardır. Sözkonusu ziyaret çerçevesinde Sayın Demir, Kenya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Kalonzo Musyoka tarafından kabul edilmiş ve Konut Bakanı Sayın Soita Shitanda, İmar Bakanı Sayın Christopher Mogere Obure, Birleşmiş Milletler Habitat İcra Direktörü Sayın Dr. Joan Clos ile ikili görüşmelerde bulunmuştur.

10-13 Şubat
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Selma Aliye Kavaf, gayrı resmi bir ziyaret vesilesiyle Kenya'yı ziyaret etmiştir. Bakan Sayın Kavaf, Mombasa'da açılışı gerçekleştirilen Light Academy Okullarına ait liseyi ziyaret etmiştir

11-12 Şubat
Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, mevkidaşı Grigol Vaşadze’nin davetine icabetle Batum ve Tiflis’e ziyarette bulunmuşlardır. Sözkonusu ziyaret kapsamında, Sayın Bakanımız; Devlet Başkanı Saakaşvili tarafından kabul edilmiş olup, Dışişleri Bakanı Vaşadze ve Acara Özerk Cumhuriyeti Başkanı Varşalomidze ile görüşme gerçekleştirmiştir.

11-12 Şubat
Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan Uluslararası AMBIENTE Züccaciye, Mutfak Eşyaları ve Dekorasyon Fuarı kapsamında Frankfurt’u ziyaret etmiştir.

11-13 Şubat
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, RF Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'ı ziyaret ederek RF Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Tataristan Devlet Konseyi Başkanı Farit Muhametşin ve Tataristan Devlet Danışmanı (Birinci Cumhurbaşkanı) Mintimer Şaymiyev ile görüşmüştür.

12-16 Şubat
Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak beraberinde bir heyetle Çek Cumhuriyeti’nin Liberec şehrinde düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Kış Oyunlarına katılmıştır.

13-16 Şubat
Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın davetine icabetle, İran’a resmi bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu ziyaretinde Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu ile Devlet Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’ın yanı sıra Milletvekilleri, işadamları, akademisyenler ve basın mensuplarından oluşan geniş bir heyet eşlik etmiştir. Ziyaret sırasında Devlet Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz ve İran Ekonomi ve Maliye Bakanı Seyid Şemseddin Hüseyni tarafından “ Kapıköy - Razi Ortak Sınır Kapısı Açılmasına Dair Mutabakat Zaptı” imzalanmıştır.

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül İran ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ın yanısıra Dini Rehber Ayetullah Ali Hamaney, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi, İslami Danışma Meclisi Başkanı Ali Laricani, Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, Nükleer Başmüzakereci Said Celili, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Yahya Maroofi ve İKÖPAB Genel Sekreteri Mahmud Erol Kılıç ile de görüşmüştür.

15-18 Şubat
Afganistan Madenler Bakanı Vahidullah Şehrani, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız'ın davetlisi olarak ülkemizi ziyaret etmiştir.

15-18 Şubat
Pakistan Ulusal Meclis Başkan Yardımcısı Faisal Karim Kundi, BMGK Terörle Mücadele Komitesi İcra Direktörlüğü’nün önerisiyle terörizmin finansmanı ve kara para aklanmasının önlenmesi konularında hazırlanan bir program çerçevesinde beraberinde bir parlamento heyetiyle ülkemizi ziyaret etmiştir. Kundi bu vesileyle Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Cemil Çiçek, Diyanet İşleri, TİKA ve TOKİ Başkanlarıyla görüşmüştür.

16-18 Şubat
Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım, Romanya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

17 Şubat
Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere BM EAGÜ Dönem Başkanı Nepal’in başkenti Katmandu’ya gitmiş ve Nepal Cumhurbaşkanı Ram Baran Yadav, Başbakanı Jhala Nath Khanal ve Maliye Bakanı Bharat Mohan Adhikari ile ayrı ayrı görüşmüştür.

17-18 Şubat
Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, EAGÜ 4. BM Konferansı’nın hazırlıkları kapsamında, Yeni Delhi’de düzenlenen “En Az Gelişmiş Ülkelerin Kalkınması İçin Güney-Güney İşbirliği Konferansı”na katılmıştır.

17-18 Şubat
KKTC Başbakanı Sayın İrsen Küçük, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle beraberinde Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, Maliye Bakanı Sayın Ersin Tatar ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Sayın Sunat Atun olduğu halde Ankara’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir. Sayın Küçük sözkonusu ziyaret kapsamında, Sayın Başbakanımız, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Cemil Çiçek ile Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış’la görüşmelerde bulunmuştur.

19 Şubat
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız beraberindeki heyetle, Gürcistan Enerji Bakanı Sayın Alexander Khetaguri’nin davetine icabetle Batum’a bir resmi ziyaret gerçekleştirmiştir.

19-22 Şubat
Milli Savunma Bakanı Sayın Vecdi Gönül, BAE Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakanı, Savunma Bakanı ve Dubai Emiri Şeyh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum’un davetine icabetle, bu yıl Abu Dhabi’de 10’uncusu düzenlenen “IDEX 2001 Uluslararası Savunma Fuarı”na katılmak üzere, BAE’ne resmi bir ziyarette bulunmuştur.

19-23 Şubat
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç Beşinci Dönem Vietnam Karma Ekonomik ve Ticaret Komitesi (KEK) Toplantısı vesilesiyle Kamboçya ve Vietnam’a bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

20 Şubat
Finlandiya Dışişleri Bakanı Alexander Stubb ailesi ile birlikte ülkemize özel bir ziyaret gerçekleştirmiş, bu ziyaret sırasında Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’yla İstanbul’da bir çalışma kahvaltısı çerçevesinde biraraya gelmiştir.

21 Şubat
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Dönem Başkanı olarak Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland ile birlikte Tunus’a ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

21-23 Şubat
Lüksemburg Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun davetine icabetle ülkemizi ziyaret etmiştir. Konuk Bakan, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül başta olmak üzere, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan ile görüşmüştür.

21-23 Şubat
Malezya Başbakanı Dato Sri Mohd Najip Tun Razak Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi davetlisi olarak ülkemize bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Sözkonusu ziyaret sırasında, Malezya Başbakanı’na, Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Dato Sri Mustapa Mohamed de eşlik etmiştir. Mustapa Mohamed ve beraberindeki heyet, Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan tarafından da kabul edilmiştir.

22 Şubat
Petrol ve doğal gaz üreten ve tüketen ülkeler arasındaki mevcut diyalogu daha da güçlendirmeyi amaçlayan Uluslararası Enerji Forumu’nun (UEF) Riyad’da gerçekleştirilen Olağanüstü Bakanlar Toplantısına, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız başkanlığında bir heyetle iştirak edilmiş, anılan toplantı sırasında Sayın Bakan tarafından UEF Şartı imzalanmıştır.

22-24 Şubat
Tarım ve Köyişleri Bakanı Sayın Mehdi Eker, Estonya Cumhuriyetinin kuruluşunun 93. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, Türkiye ile Estonya arasında tarım alanında işbirliğinin geliştirilmesine yaptığı katkılar nedeniyle Estonya Cumhurbaşkanı Toomas Hendrik İlves tarafından kendisine verilecek olan 3. Sınıf Terra Mariana Devlet Nişanı’nı almak üzere eşi ve beraberindeki heyetle birlikte Tallin’e bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

22-24 Şubat
Devlet Bakanı Sayın Zafer Çağlayan COFINA Grubu tarafından Portekiz’in öndegelen sanayici ve işadamlarına Türkiye’deki yatırım ve ticaret olanaklarını tanıtmak amacıyla düzenlenen "Business Roundtable: Turkey" başlıklı iş toplantısı kapsamında Lizbon’a bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

22-25 Şubat
Afganistan YBK Başkanı ve eski Cumhurbaşkanı Burhaneddin Rabbani ile beraberindeki YBK heyeti, Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun davetine icabetle Ankara ve Konya’yı kapsayan bir programla ülkemizi ziyaret etmiştir. Rabbani, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Sayın TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bakanımız görüşmüştür.

23-24 Şubat
Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay beraberinde bir heyetle Sırbistan Kültür Bakanı Nebjosa Bradiç’in davetlisi olarak Belgrad’a bir ziyarette bulunmuştur.

24 Şubat
Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, Libya’da yaşanan olaylara ilişkin olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret etmiştir.

24-28 Şubat
Telafer’deki kutuplaşmayı ve şiddeti sona erdirmek üzere yapılan barış görüşmeleri kapsamında, Musul milletvekilleri Şeyh Taki el Mevla ve Nebil Harbo’nun başkanlığındaki Sünni ve Şii Türkmen aşiret liderlerinden müteşekkil heyetler ülkemizi ziyaret etmiş, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edilmişlerdir. Anılan heyetler, İstanbul’da 13 maddelik bir mutabakat imzalamışlardır.

25 Şubat
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Fransa’nın G-20 Dönem Başkanlığı çerçevesinde ülkemize bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir. Sözkonusu ziyaret kapsamında, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy onuruna bir yemek vermiştir. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmelerin ardından aynı gün ülkemizden ayrılmıştır.

25-26 Şubat
Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah’ın davetine icabetle, Kuveyt’in 50. Bağımsızlık yıldönümü ve Irak işgalinden kurtuluşunun 20. yıldönümü kutlamalarına katılmak üzere Kuveyt’i ziyaret etmiştir.

26 Şubat
Devlet Bakanı Sayın Hayati Yazıcı, Suriye Maliye Muhammed Hüseyin ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla Nusaybin-Kamışlı Ortak Gümrük Kapısı temel atma töreni gerçekleştirilmiştir.

27-28 Şubat
Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Ortak Ülke” olduğumuz CeBIT Bilişm Fuarı’nın açılışını AFC Şansölyesi Angela Merkel’le gerçekleştirmek üzere Almanya’yı ziyaret etmiştir. Sayın Başbakanımız ziyaret vesilesiyle, Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızla Düsseldorf’da biraraya gelmiştir.
Sayın Başbakanımız, Hannover’de Türk – Alman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen konferansta Türk ve Alman işadamlarına hitap etmiştir.

27 Şubat-5 Mart
Kenya Ulusal Meclis Başkanı Sayın Kenneth Marende başkanlığında, Ulusal Meclis Genel Sekreteri ile Savunma ve Dış İlişkiler; Ulaştırma, Bayındırlık ve İskan; Yerel Yönetimler; İş ve Sosyal Refah Komisyonları Başkanlarından oluşan bir heyet, ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Heyet, TBMM Başkanı Sayın Mehmet Ali Şahin ile resmi görüşmelerde bulunmuş ve aynı gün Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından da kabul edilmiştir.

28 Şubat
Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay beraberinde bri heyetle Bosna-Hersek’e bir ziyarette bulunmuştur.

28 Şubat-2 Mart
İnsan Hakları Konseyi’nin (İHK) Cenevre’de düzenlenen XVI. Oturumunun ilk günlerinin hasredildiği Yüksek Seviyeli Bölümüne Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu katılmıştır.