#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 17, 26 Mayıs 2012, II. İstanbul Somali Konferansı Hk.

II. İstanbul Somali Konferansı, 31 Mayıs-1 Haziran 2012 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. İstanbul Kongre Merkezi’nin basın merkezi olarak belirlendiği toplantının Ankara’daki diplomasi muhabirleri tarafından izlenebilmesi için tertip alınmaktadır.

Bu çerçevede, Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinden oluşacak bir basın mensupları heyetinin Bakanlığımız misafiri olarak 31 Mayıs Perşembe günü İstanbul’a seyahat ederek toplantıyı takip etmelerini sağlayacak bir program üzerinde çalışılmaktadır. Konuk basın mensuplarının Ankara-İstanbul-Ankara gidiş-dönüş uçak biletleri ile İstanbul’da Bakanlığımızca belirlenen bir otelde 2 gecelik (31 Mayıs-1Haziran geceleri) konaklamaları tarafımızdan karşılanacaktır.

Gerekli hazırlıkların zamanlıca tamamlanabilmesini teminen, programı izlemek isteyen Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinin 28 Mayıs Pazartesi günü saat 16.30’a kadar kadar isim, unvan, kurum, cep telefonu ve e-posta bilgilerini, suleyman.guzel@mfa.gov.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan değerlendirmede başvuru sırası esas alınacaktır.
Sözkonusu etkinliğin basın akreditasyon başvuruları ise 28 Mayıs 2012 Pazartesi günü saat 16.00’ya kadar Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün web sayfası (www.byegm.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilebilecektir.
Saygıyla duyurulur.