#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 18, 4 Haziran 2012, Reform İzleme Grubu 26. Toplantısı ve Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı Hk.

Demokrasi, hukukun üstünlüğü, temel hak ve özgürlükler alanlarında gerçekleştirilen kapsamlı mevzuat çalışmalarını ve mevzuatın etkin biçimde uygulanmasını takip etmek amacıyla oluşturulan Reform İzleme Grubu’nun (RİG) 26. Toplantısı, 8 Haziran 2012 tarihinde, İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim Şahin’in evsahipliğinde, Sayın Bakanımız, AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış ve Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin’in katılımlarıyla Ordu’da gerçekleştirilecektir. Diğer yandan, Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı ise keza 8 Haziran 2012 tarihinde Trabzon’da yapılacaktır.

Bu çerçevede, Ankara’da yerleşik birer diplomasi muhabirinin Bakanlığımızın misafiri olarak 7 Haziran 2012 Perşembe günü Trabzon’a seyahat ederek, 8 Haziran 2012 Cuma günü gerçekleştirilecek her iki toplantıyı da takip etmelerini sağlayacak bir program üzerinde çalışılmaktadır. Konuk basın mensuplarının Trabzon’daki iki gecelik (7-8 Haziran) konaklamaları ve Ankara-Trabzon-Ankara uçak biletleri ile Trabzon-Ordu-Trabzon arası ulaşımları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır.

Gerekli hazırlıkların zamanlıca tamamlanabilmesini teminen, programı izlemek isteyen Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinin 5 Haziran 2012 günü saat 14:30’a kadar isim, unvan, kurum, cep telefonu ve e-posta bilgilerini, emre.hotalak@mfa.gov.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan değerlendirmede başvuru sırası esas alınacaktır.

Saygıyla duyurulur.