#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 5, 16 Mart 2012, Suriye'de Bulunan Vatandaşlarımıza Yönelik Konsolosluk Hizmetleri Hk.

Suriye’de yaşanan gelişmelerin özellikle karayoluyla seyahatler açısından yol açtığı sıkıntılar daha önce yapılan duyurularımızla vatandaşlarımızın dikkatine getirilmiş, mecbur kalınmadıkça Suriye üzerinden karayolunun kullanılmaması, zorunlu hallerde ise gündüz seyahat edilmesi yönünde uyarılarda bulunulmuştu.

Suriye’deki gelişmelerin seyrinin vatandaşlarımız için ciddi güvenlik risklerini beraberinde getirdiği görülmektedir. Bu itibarla, Suriye’de ikamet eden vatandaşlarımızın yurda dönmeleri kuvvetle tavsiye edilmektedir.

Suriye’deki son gelişmeler ışığında, Şam Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi’nce konsolosluk hizmeti verilmesi faaliyeti 22 Mart 2012 Perşembe günü saat 17.00’den itibaren durdurulacaktır. Halep Başkonsolosluğumuz ise vatandaşlarımıza mevcut koşullar çerçevesinde konsolosluk hizmetleri sunmaya devam edecektir.

Diğer taraftan, Suriye’deki vatandaşlarımızın gerektiği takdirde Beyrut ve Amman Büyükelçiliklerimizin Konsolosluk Şubeleri’ne de başvurmaları her zaman mümkündür.

Suriye’deki vatandaşlarımızın ayrıca, konsolosluk hizmetleri ve işlemleri hususlarında danışmak istedikleri konularda haftanın yedi günü 24 saat hizmet veren Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezi’yle (+90 312 292 29 29) temasa geçmeleri tavsiye edilmektedir.