#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 11, 11 Nisan 2012, P5+1 ile İran Arasındaki Yeni Tur Müzakereler Hk.

P5+1 (ABD, RF, ÇHC, Fransa, İngiltere ve Almanya) ile İran arasındaki yeni tur müzakereler, ülkemizin evsahipliğinde 14 Nisan 2012 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecektir. İstanbul Kongre Merkezi’nin basın merkezi olarak belirlendiği toplantının Ankara’daki diplomasi muhabirleri tarafından izlenebilmesi için tertip alınmaktadır.

Bu çerçevede, Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinden oluşacak bir basın mensupları heyetinin Bakanlığımız misafiri olarak 13 Nisan Cuma günü İstanbul’a seyahat ederek toplantıyı takip etmelerini sağlayacak bir program üzerinde çalışılmaktadır. Konuk basın mensuplarının Ankara-İstanbul-Ankara gidiş-dönüş uçak biletleri ile İstanbul’da Bakanlığımızca belirlenen bir otelde bir gecelik (13 Nisan Cuma gecesi) konaklamaları tarafımızdan karşılanacaktır.

Gerekli hazırlıkların zamanlıca tamamlanabilmesini teminen, programı izlemek isteyen Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinin 12 Nisan Perşembe günü saat 12.00’ye kadar kadar isim, unvan, kurum, cep telefonu ve e-posta bilgilerini, recep.eris@mfa.gov.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan değerlendirmede başvuru sırası esas alınacaktır.

Sözkonusu etkinliğin basın akreditasyon başvuruları ise 12 Nisan Perşembe günü saat 16:00’ya kadar Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün web sayfası (www.byegm.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Güvenlik mülahazalarıyla akreditasyon başvurularının yukarıda belirtilen tarihe kadar yapılması gerektiğini önemle hatırlatırız.
Saygıyla duyurulur.