#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 20, 21 Haziran 2012, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) 20. Kuruluş Yıldönümü Devlet/Hükümet Başkanları Zirvesi Hk.

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) 20. Kuruluş Yıldönümü Devlet/Hükümet Başkanları Zirvesi, ülkemizin evsahipliğinde 26 Haziran 2012 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecektir. İstanbul Hilton Kongre ve Sergi Merkezi’nin basın merkezi olarak belirlendiği toplantının Ankara’daki diplomasi muhabirleri tarafından izlenebilmesi için tertip alınmaktadır.

Bu çerçevede, Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinden oluşacak bir basın mensupları heyetinin 25 Haziran Pazartesi günü İstanbul’a seyahat ederek toplantıyı izlemeleri, İstanbul’da bir otelde iki gece (25-26 Haziran) konaklamaları için bir program üzerinde çalışılmaktadır.

Gerekli hazırlıkların zamanlıca tamamlanabilmesini teminen, programı izlemek isteyen Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinin 22 Haziran Cuma günü saat 10.00’a kadar kadar isim, unvan, kurum, cep telefonu ve e-posta bilgilerini, kubra.kaya@mfa.gov.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan değerlendirmede başvuru sırası esas alınacaktır.

Sözkonusu etkinliğin basın akreditasyon başvuruları ise 25 Haziran Pazartesi günü saat 15:00’e kadar Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün web sayfası (www.byegm.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Güvenlik mülahazalarıyla akreditasyon başvurularının yukarıda belirtilen tarihe kadar yapılması gerektiğini önemle hatırlatırız.

Saygıyla duyurulur.