#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru 4,22 şubat 2012, Hocalı Katliamı ile İlgili Etkinlik Hk.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik Forumu, "Hocalı İçin Adalet" başlıklı uluslararası kampanya (http://www.justiceforkhojaly.com) çerçevesinde Hocalı Katliamı'nı, Dışişleri Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilecek bir etkinlik ile anacaktır.

23 Şubat 2012 tarihinde saat 18.00'de Dışişleri Bakanlığı Fatin Rüştü Zorlu Konferans Salonunda düzenlenecek etkinlik kapsamında Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Sayın Fatih Ceylan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Sayın Hakan Hakyemez, TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Sayın Necdet Ünüvar, Azerbaycan Büyükelçisi Sayın Faig Bağırov, İİT Gençlik Forumu Eğitim, Araştırma ve Medya Departmanı Genel Müdürü Sayın Nebat Karahanova ile Azeri ve Türk milletvekillerinin konuşma yapmaları öngörülmektedir. Etkinlikte, "Hocalı İçin Adalet" başlıklı uluslararası kampanyanın temsilcileri ile Hocalı Katliamı'ndan sağ kurtulan bazı tanıklar da hazır bulunacaktır.

Diğer yandan, Hocalı Katliamı'na ilişkin bazı fotoğraf ve resimler Fatin Rüştü Zorlu Konferans Salonu girişinde sergilenecektir.