#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 8, 23 Mart 2012, Suriye Halkı’nın Dostları Grubu İkinci Toplantısı Hk.

Suriye Halkı’nın Dostları Grubu İkinci Toplantısı, Sayın Bakanımızın ev sahipliğinde 1 Nisan 2012 günü İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Toplantının Ankara’daki diplomasi muhabirleri tarafından izlenebilmesi için tertip alınmaktadır.

Bu çerçevede, Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinden oluşacak bir basın mensupları heyetinin Bakanlığımız misafiri olarak 31 Mart Cumartesi günü İstanbul’a seyahat ederek toplantıyı takip etmelerini sağlayacak bir program üzerinde çalışılmaktadır. Konuk basın mensuplarının Ankara-İstanbul-Ankara gidiş-dönüş uçak biletleri ile İstanbul’da Bakanlığımızca belirlenen bir otelde bir gecelik (31 Mart gecesi) konaklamaları tarafımızdan karşılanacaktır.

Gerekli hazırlıkların zamanlıca tamamlanabilmesini teminen, programı izlemek isteyen Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinin 27 Mart 2012 Salı saat 13:00’e kadar isim, unvan, kurum, cep telefonu ve e-posta bilgilerini, enfd@mfa.gov.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan değerlendirmede başvuru sırası esas alınacaktır.

Sözkonusu etkinliğin basın akreditasyon başvuruları ise 29 Mart 2012 Perşembe günü saat 15:00’e kadar Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünün web sayfası (www.byegm.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilebilecektir. Güvenlik mülahazalarıyla akreditasyon başvurularının yukarıda belirtilen tarihe kadar yapılması gerektiğini önemle hatırlatırız.

Saygıyla duyurulur.