#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru 3,20 Şubat 2012,Tunus'ta düzenlenecek olan Suriye’nin Dostları Grubu Uluslararası Konferansı ile İstanbul Arabuluculuk Konferansına Katılım Hk.)

Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, “Suriye’nin Dostları Grubu Uluslararası Konferansı”na katılmak üzere 23-24 Şubat 2012 tarihlerinde Tunus’a gidecektir. Ardından, 24 Şubat Cuma günü Tunus’tan İstanbul’a geçerek, 25 Şubat Cumartesi günü düzenlenecek “İstanbul Arabuluculuk Konferansı”na iştirak edecektir. Arabuluculuk Konferansı, ülkemiz ile Finlandiya’nın 2010 yılında BM 65. Genel Kurulu sırasında başlattığı “Barış için Arabuluculuk” girişimi çerçevesindeki etkinler kapsamında “Enhancing Peace through Mediation” temasıyla düzenlenecektir.
 
Sözkonusu programı izlemek isteyen basın yayın kuruluşlarına mensup diplomasi muhabirleri ile foto muhabirleri/ kameramanlarının ulaşım ve konaklamaları için gerekli tertip alınmaktadır.

Ulaşım,

-İngiltere vizesi işlemlerini tamamlayanlar için: 23 Şubat Perşembe günü Ankara-İstanbul arası tarifeli seferle, İstanbul-Londra-Tunus arası özel uçakla;
 
-İngiltere vize işlemlerini tamamlayamayanlar için: 23 Şubat Perşembe günü Ankara-İstanbul-Tunus arası tarifeli seferle sağlanacaktır.

-24 Şubat Cuma günü ise Tunus’tan İstanbul’a özel uçakla dönülecektir.
 
Programın tümüne katılma bedeli kişi başı 500 ABD Doları olacaktır.
 
Ziyarete katılmak isteyen basın mensuplarının, gerekli düzenlemelerin vaktinde tamamlanabilmesini teminen, yarın (21 Şubat Salı) öğlen saat 11:00’a kadar enfd@mfa.gov.tr e-posta adresine isim, pasaport ve beraberlerinde götürecekleri teknik ekipman bilgileri (marka ve seri numaraları eşliğinde) ile, yurtdışında kullanacakları cep telefon numaralarını/e-posta adreslerini bildirmeleri gerekmektedir. Sınırlı kontenjan nedeniyle, katılım teyitleri başvuru sırasına göre yapılacaktır.
Basın-yayın mensuplarının bilgisine saygıyla duyurulur.