#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 26, 19 Kasım 2012, Sayın Bakanımızın Gazze Ziyareti Hk.

Arap Ligi Bakanlar Konseyinin kararı çerçevesinde Sayın Bakanımız da bazı Arap Ligi Dışişleri Bakanlarının Gazze’ye gerçekleştirecekleri ziyarete katılacaktır. Bu amaçla Sayın Bakanımızın, yarın (20 Kasım) sabah Mısır üzerinden Gazze’ye hareket etmesi planlanmaktadır.

Basın mensuplarımızın sözkonusu seyahati kendi imkanlarıyla izlemeleri mümkün olup, bu konuda Bakanlığımızca ayrı bir düzenleme yapılmamaktadır. Kendi imkanlarıyla Gazze’ye gitmek isteyebilecek basın mensuplarının Gazze’ye geçiş işlemlerinin kolaylaştırılması için Mısır makamlarıyla görüşülmektedir. Bu çerçevede, Gazze’ye gitmek isteyebilecek basın mensuplarının, bugün (19 Kasım) saat 15.00’e kadar Kahire Büyükelçiliğimiz Basın Müşavirliğinin aşağıdaki faks numarası ve e-posta adresine ad/soyad, pasaport numarası/çeşidi, doğum tarihi, görevi/bağlı bulunduğu basın kuruluşu ve beraberlerinde götürecekleri ekipman bilgilerini göndermek suretiyle başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Bu başvurular, Kahire Büyükelçiliğimizce Mısır makamlarına iletilmekle birlikte, Bakanlar heyetine basın mensuplarının eşlik edip etmeyeceklerine dair nihai karar tabiatıyla Mısır makamlarına ait olacaktır. Başvurunun yapılmış olması Gazze’ye geçiş yapılacağı anlamına gelmemektedir.

T.C. Kahire Büyükelçiliği
Basın Müşavirliği
Faks No: +20 2-279 488 85
E-posta: kahire@byegm.gov.tr


Saygıyla duyurulur.