#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru 2, 24 Ocak 2012, Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Dışişleri Bakanları Toplantısı Hk.

Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Dışişleri Bakanları Dördüncü Toplantısı, 28 Ocak 2012 tarihinde İstanbul Four Seasons Bosphorus Oteli’nde düzenlenecektir. Toplantıda KİK ülkeleriyle (Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Oman) birçok alanda tesis edilen işbirliği imkanları gözden geçirilecek, yeni işbirliği olanakları değerlendirilecek, ayrıca, Türkiye ile KİK ülkelerinin ortak ilgi alanına giren bölgesel ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunulacaktır. 

 

Sözkonusu toplantının Ankara’daki diplomasi muhabirleri tarafından izlenebilmesi için tertip alınmaktadır.

Bu çerçevede, Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinden oluşacak bir basın mensupları heyetinin Bakanlığımız misafiri olarak 27 Ocak 2012 Cuma günü İstanbul’a seyahat ederek toplantıyı takip etmelerini sağlayacak bir program üzerinde çalışılmaktadır. Konuk basın mensuplarının İstanbul’daki birer gecelik konaklamaları, Bakanlığımızca belirlenen bir otelde karşılanacaktır.

Gerekli hazırlıkların zamanlıca tamamlanabilmesini teminen, programı izlemek isteyen Ankara’da yerleşik diplomasi muhabirlerinin yarın (25 Ocak 2012 Çarşamba) saat 17:00’e kadar isim, unvan, kurum, cep telefonu ve e-posta bilgilerini, emre.hotalak@mfa.gov.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan, değerlendirmede başvuru sırası esas alınacaktır.

 

Sözkonusu etkinliğin basın akreditasyon detayları ise, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün web sayfasına yüklenecektir.

Saygıyla duyurulur.