Mayıs

30 Nisan-1 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 30 Nisan-1 Mayıs 2015 tarihlerinde Bosna-Hersek’e (B-H) resmi bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Ziyaret kapsamında Sayın Çavuşoğlu, B-H Dışişleri Bakanı İgor Crnadak’la yaptığı görüşmenin yanısıra, B-H Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri ve B-H Temsilciler ve Halklar Meclisi Başkanlık Divanı Üyeleri ile biraraya gelmiştir.

1-2 Mayıs

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık, beraberinde bir heyetle, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Rhône Alpes şubesinin davetine icabetle, 1-2 Mayıs 2015 tarihlerinde Fransa’daki Türk STK’ları ve vatandaşlarla biraraya gelmek üzere Liyon ve Saint Etienne şehirlerini ziyaret etmiştir.

3 Mayıs

Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Düsseldorf Başkonsolosluğumuzun yeni hizmet binasının açılışını yapmak ve vatandaşlarımızla biraraya gelmek üzere 3 Mayıs 2015 tarihinde Düsseldorf ve Dortmund’u ziyaret etmiştir.

4 Mayıs

Japonya Ulaştırma Bakanı, 4 Mayıs 2015 tarihinde ülkemizi ziyaret ederek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile temaslarda bulunmuştur.

4 Mayıs

Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Genelkurmay Başkanları Toplantısı, 4 Mayıs 2015 tarihinde ülkemizin evsahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

5-8 Mayıs

5-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 12. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na (IDEF 2015) Benin, Liberya, Moritanya, Nijer ve Senegal’den Savunma Bakanı düzeyinde; Gana, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Nijerya’dan Savunma Bakan Yardımcısı düzeyinde katılım olmuştur.

6 Mayıs

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ilk resmi yurtdışı ziyaretini 6 Mayıs 2015 tarihinde ülkemize gerçekleştirmiştir. Cumhurbaşkanı Akıncı ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la biraraya gelmiş; Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nu ve Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu kabul etmiştir.

6 Mayıs

Türk-Alman I. Sağlık Sempozyumu, Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımıyla, 6 Mayıs 2015 tarihinde Berlin’de gerçekleştirilmiştir.

6-8 Mayıs

Ülkemizin G-20 Dönem Başkanlığı çerçevesinde G-20 Tarım Bakanları Toplantısı, 6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. G-20 Tarım Bakanları küresel gündemin önemli konu başlıklarından olan gıda güvenliğine ilişkin olarak G-20’nin katkılarını ele almak üzere sözkonusu toplantıda biraraya gelmişlerdir. Toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi Eker başkanlığında bir heyetle katılım sağlanmıştır.

7 Mayıs

Türkiye ve RF heyetleri, ikili enerji konularını ele almak üzere Mayıs ayı içerisinde iki kez biraraya gelmişlerdir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, 7 Mayıs 2015 tarihinde Gazprom Başkanı Miller’la görüşmüş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Sayın Metin Kilci ve Gazprom Başkan Yardımcısı A.Medvedev başkanlığındaki heyetler ise 27 Mayıs 2015 tarihinde istişarelerde bulunmuştur.

7 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 7 Mayıs 2015 tarihinde Münih’e günübirlik bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir. Sayın Çavuşoğlu bu vesileyle, Almanya ve Avusturya’daki bazı Başkonsoloslarımızla bir toplantı gerçekleştirmiştir. Sözkonusu toplantıya Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sayın Naci Koru, Berlin Büyükelçimiz Sayın Hüseyin Avni Karslıoğlu ile Frankfurt, Mainz, Münih, Stuttgart, Nürnberg, Salzburg ve Bregenz Başkonsoloslarımız katılmışlardır. Sözkonusu toplantıda 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimine ilişkin son hazırlıklar görüşülmüştür. Anılan toplantı vesilesiyle Dışişleri Bakanı Sayın Çavuşoğlu ve Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sayın Koru tarafından, yurt dışındaki vatandaşlarımıza son dönemde sunulan en önemli projelerden biri olan, “Memleketim” projesinin lansmanı yapılmıştır. Sayın Çavuşoğlu toplantı ve proje lansmanı sonrasında basın temsilcileriyle biraraya gelmiştir.

7-8 Mayıs

İtalya Tarım, Gıda ve Ormancılık Bakanı Maurizio Martina, beraberindeki heyetle, 7-8 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen G-20 Tarım Bakanları Toplantısı’na katılmıştır.

7-8 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Rhône Alpes şubesinin davetine icabetle, 7-8 Mayıs 2015 tarihlerinde, Liyon’da “Halk Buluşması” toplantısında vatandaşlarımızla biraraya gelmiştir.

9 Mayıs

Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite Hazırlık Toplantısı, 9 Mayıs 2015 tarihinde Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile Katarlı mevkidaşı Khalid bin Mohammed Al Attiyah başkanlığında, Antalya’da gerçekleştirilmiştir.

10 Mayıs

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’daki vatandaşlarımız ve Türk STK’larıyla biraraya gelmek amacıyla, 10 Mayıs 2015 tarihinde, Karlsruhe’yi ziyaret etmiştir.

10 Mayıs

Sayın Cumhurbaşkanımız, Belçika’daki vatandaşlarımız ve Türk STK’larıyla biraraya gelmek üzere, 10 Mayıs 2015 tarihinde Brüksel’i ziyaret etmiştir.

11 Mayıs

Akdeniz için Birlik Parlamenter Asamblesi (AİB-PA) Parlamentolar Başkanları İkinci Zirvesi, 11 Mayıs 2015 tarihinde Lizbon’da düzenlenmiştir. Sözkonusu toplantıya TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek katılmıştır.

11-12 Mayıs

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Gümrük Birliği’nin güncellenmesine dair görüşmelerde bulunmak üzere 11-12 Mayıs 2015 tarihlerinde Brüksel’i ziyaret ederek AB Ticaret Komiseri Cecilia Malmström’le bir görüşme gerçekleştirmiştir. Sözkonusu görüşmede, Gümrük Birliği’nin dünya ekonomisinde ve AB’nin ticaret politikasında meydana gelen değişiklikler ışığında güncellenmesine ilişkin Ortak Tutum Belgesi üzerinde mutabakat sağlanmıştır.

11-12 Mayıs

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, 11-12 Mayıs 2015 tarihlerinde ülkemizi ziyaret etmiştir. Ziyareti kapsamında Kocias, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edilmiş, ayrıca Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’yla biraraya gelmiştir.

11-15 Mayıs

Romanya Sayıştay Başkanı Nicolae Vacaroiu, Sayıştay Başkanı Sayın Recai Akyel’in davetine icabetle, İstanbul ve Ankara’da çeşitli temaslarda bulunmak üzere, 11-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında ülkemizi ziyaret etmiştir.

12 Mayıs

Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan, “6. Saraybosna İş Forumu” vesilesiyle, TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da bulunduğu bir heyetle 12 Mayıs 2015 tarihinde Bosna-Hersek’i ziyaret etmiştir. Başbakan Yardımcısı Sayın Babacan, ziyareti vesilesiyle ayrıca, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyesi Bakir İzetbegoviç’le ve yine Forum vesilesiyle Saraybosna’da bulunan Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç’le biraraya gelmiştir.

12 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında, 12 Mayıs 2015 tarihinde Kanada Dışişleri Bakanı Rob Nicholson’la bir görüşme gerçekleştirmiştir.

12 Mayıs

Slovakya’nın Dönem Başkanlığını yürüttüğü Vişegrad Grubu (Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Polonya – V4) + Türkiye Dışişleri Bakanları İkinci Toplantısı, Antalya’da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında, 12 Mayıs 2015 akşamı, çalışma yemeği formatında gerçekleştirilmiştir. Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Slovakya Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanı Miroslav Lajcak’ın eşbaşkanlıklarında yapılan toplantıya Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Lubomir Zaoralek, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Polonya Dışişleri Bakan Yardımcısı Leszek Soczewica iştirak etmişlerdir. Sözkonusu toplantıda Türkiye-AB ilişkileri, enerji konuları, Ukrayna, Balkanlar ve Suriye’deki gelişmeler ile DEAŞ’la mücadele konuları ele alınmıştır.

12-15 Mayıs

Vietnam Sağlık Bakanı, 12-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında ülkemizi ziyaret etmiştir.

13-14 Mayıs

NATO Dışişleri Bakanları İlkbahar Toplantısı, ülkemizin evsahipliğinde, 13-14 Mayıs 2015 tarihlerinde Antalya’da düzenlenmiştir. NATO Genel Sekreteri, Askeri Komite Başkanı ile Müttefik ve ortak ülkelerden yaklaşık 30 Bakanın da aralarında bulunduğu üst düzey sivil ve askeri yetkililer ve eşlerinden oluşan yaklaşık 1.000 kişilik bir grubun katılımıyla gerçekleştirilen sözkonusu toplantı, 390 akredite basın mensubu tarafından izlenerek, yerli ve yabancı kamuoylarına yansımıştır. Toplantıda NATO’nun güneydoğu sınırını teşkil eden sınırlarımızın ötesinden kaynaklanan tehditler, Ukrayna krizi, Afganistan’daki İttifak mevcudiyetinin geleceği, Galler Zirvesi’nde alınan kararların uygulanma durumu ve 2016 Varşova Zirvesi’nden beklentiler ele alınmıştır.

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, başta NATO Genel Sekreteri olmak üzere İtalya, Kanada, Afganistan, Ukrayna, İzlanda, Hollanda, Almanya, Gürcistan, İngiltere, Makedonya, Bosna-Hersek ve Danimarka Dışişleri Bakanlarıyla yaptığı ikili temaslarda sözkonusu ülkelerle ikili ilişkilerin çeşitli veçhelerini ve gündemdeki güvenlik meselelerini ele almış; Vişegrad ülkelerinden mevkidaşlarıyla biraraya gelmiştir.

Sayın Çavuşoğlu ayrıca, NATO Dışişleri Bakanları Antalya Toplantısı kapsamında, Atlantik Antlaşması Derneği (ATA) tarafından 11-14 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen YATA Genç Liderler Toplantısı’na katılarak, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenler ve basın mensuplarından müteşekkil genç profesyonellere hitaben bir konuşma yapmıştır.

Antalya toplantısına iştirak eden Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu da, NATO Genel Sekreteri’ni ve ABD Dışişleri Bakanı’nı kabul etmiştir.

13 Mayıs

Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Antalya’da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında, 13 Mayıs 2015 tarihinde ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’yi kabul etmiştir.

13 Mayıs

Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle, aralarında Dışişleri, Savunma ve Ekonomi Bakanlarının bulunduğu bir heyetle, 11-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Konuk Cumhurbaşkanının Sayın Cumhurbaşkanımızla gerçekleştirdiği başbaşa ve heyetlerarası görüşmelerde ikili ilişkilerimiz çeşitli boyutlarıyla ele alınmıştır. Ziyaret kapsamında beş anlaşma (Resmi Pasaport Hamilleri için Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma, Bilgi Teknolojileri Alanında İşbirliği Mutabakat Muhtırası, Güvenlik İşbirliği Anlaşması, Kültürel Alanda İşbirliği Anlaşması ve Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşması) imzalanmıştır. Konuk Cumhurbaşkanı 13 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul’da mukim Harp Akademileri Komutanlığını ziyaret etmiş ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) evsahipliğindeki çalışma yemeğinde işadamları ile temaslarda bulunmuştur.

13 Mayıs

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 13 Mayıs 2015 tarihinde Arnavutluk’a resmi ziyarette bulunmuştur. Ziyaret kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımız, Tiran Merkez (Namazgâh) Camii’nin temel atma törenine katılmış ve Preze Kale Camii’nin açılışını yapmış; Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani, Meclis Başkanı İlir Meta ve Başbakan Edi Rama’yla görüşmeler gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Türkiye-Arnavutluk İş Forumu, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani’nin himayelerinde, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında, 13 Mayıs 2015 tarihinde Tiran’da düzenlenmiştir.

13-14 Mayıs

Afganistan Dışişleri Bakanı Selahaddin Rabbani, 13-14 Mayıs 2015 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmış, bu vesileyle 12 Mayıs 2015 tarihinde Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’yla bir görüşme gerçekleştirmiştir.

15 Mayıs

Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Başkanı, 15 Mayıs 2015 tarihinde ülkemizi ziyaret ederek Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan’la görüşmüştür.

15 Mayıs

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Avrupa İşlerinden Sorumlu Kıdemli Direktörü Charles Kupchan, ülkemize gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde, 15 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sayın İbrahim Kalın’la bir görüşme gerçekleştirmiştir.

16 Mayıs

Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu, 16 Mayıs 2015 tarihinde, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Belçika şubesinin davetine icabetle Belçika’yı ziyaret etmiş, vatandaşlarımız ve Türk STK’larıyla biraraya gelmiştir.

17-18 Mayıs

Rusya Federasyonu Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, 17-18 Mayıs 2015 tarihlerinde Denizli, Manisa ve İzmir’i kapsayan ekonomi ağırlıklı bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.

18 Mayıs

Türkiye-AB Ortaklık Konseyi, 18 Mayıs 2015 tarihinde Brüksel’de gerçekleştirilmiştir. Ortaklık Konseyine tarafımızdan Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Volkan Bozkır katılmışlardır. Toplantıda, katılım sürecimiz başta olmak üzere, AB ile ilişkilerimizin tüm veçheleri hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Toplantı öncesi Sayın Çavuşoğlu ve AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Volkan Bozkır, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn’la gayrı resmi bir akşam yemeğinde Türkiye-AB ilişkilerinin yanısıra güncel bölgesel gelişmeleri ele almak üzere biraraya gelmişlerdir.

18 Mayıs

Kırım Tatar liderliği tarafından 18 Mayıs 2015 tarihinde Kiev’de düzenlenen Kırım Tatarlarının sürgüne gönderilmesinin 71. yılını anma etkinliklerine Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Sayın Ayhan Sefer Üstün katılmıştır.

18-19 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 18-19 Mayıs 2015 tarihlerinde Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi’nin Dönem Başkanı Belçika’nın evsahipliğinde Brüksel’de düzenlediği Avrupa Konseyi 125. Bakanlar Komitesi toplantısına katılmıştır.

20 Mayıs

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 20 Mayıs 2015 tarihinde, Bosna-Hersek’e (B-H) resmi ziyaret gerçekleştirmiştir. Ziyaret çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımız, B-H Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri, B-H Parlamentosu Temsilciler ve Halklar Meclisleri Başkanlık Divanı Üyeleri ve B-H Bakanlar Konseyi Başkanı ve Başkan Yardımcılarıyla biraraya gelmiştir.

21-22 Mayıs

MIKTA (Meksika-Endonezya-Kore-Türkiye-Avustralya) Beşinci Dışişleri Bakanları Toplantısı, 21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde Koordinatör (Dönem Başkanı) Kore Cumhuriyeti’nin evsahipliğinde Seul’de düzenlenmiştir. Toplantıya Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığında bir heyetle katılım sağlanmıştır.

22 Mayıs

Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Dışişleri Bakanları Resmi Toplantısı, 22 Mayıs 2015 tarihinde Tiran’da gerçekleştirilmiştir. Sözkonusu toplantıya ülkemizi temsilen Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sayın Naci Koru katılmıştır.

22-23 Mayıs

Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Parlamenter Asamblesi Genel Kurul Oturumu, 22-23 Mayıs 2015 tarihlerinde Tiran’da düzenlenmiştir. Oturuma TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek iştirak etmiştir.

24-27 Mayıs

Sayıştay Başkanı Sayın Recai Akyel, Arnavutluk Sayıştayı’nın kuruluşunun 90. yıldönümü vesilesiyle, Arnavutluk Sayıştay Başkanı Bujar Leskaj’ın davetine icabetle, 24-27 Mayıs 2015 tarihleri arasında Arnavutluk’u ziyaret etmiştir. Ziyarette ayrıca, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani tarafından Sayıştay Başkanları onuruna yemek verilmiştir.

25 Mayıs

İçişleri Bakanı Sayın Sebahattin Öztürk, “Türkiye-Bulgaristan-Yunanistan Arasında Polis ve Gümrük İşbirliği Ortak Temas Merkezi Kuruluş ve İşleyişi Hakkında Anlaşma”nın imza törenine katılmak üzere, 25 Mayıs 2015 tarihinde Sofya’yı ziyaret etmiştir.

24-25 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa, İsviçre, Belçika, İngiltere ve Hollanda’daki vatandaşlarımız ve Türk STK’larıyla biraraya gelmek üzere, 17-19 Mayıs 2015 tarihleri arasında Strazburg, Zürih ve Brüksel’i, 24-25 Mayıs 2015 tarihlerinde ise Londra ve Lahey’i ziyaret etmiştir. Sözkonusu ziyaretler marjında Londra ve Lahey’de Başkonsoloslar toplantıları yapılmıştır.

26 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 26 Mayıs 2015 tarihinde, KKTC’ne günübirlik bir çalışma ziyaretinde bulunmuştur. Sayın Çavuşoğlu bu çerçevede, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından kabul edilmiş, bilahare gerçekleştirilen heyetlerarası çalışma yemeğinin ardından basın toplantısı düzenlenmiştir. Sayın Çavuşoğlu ayrıca, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber ve KKTC Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu’nu ziyaret etmiş, STK’lar tarafından düzenlenen bir toplantıya iştirak etmiştir.

26 Mayıs

Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, 26 Mayıs 2015 tarihinde Tiran’da gerçekleştirilmiştir. Zirveye ülkemizi temsilen Başbakan Yardımcısı Sayın Ali Babacan katılmıştır.

26-31 Mayıs

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri, 26-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında ülkemizi ziyaret etmiştir. Bu çerçevede AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Volkan Bozkır’la görüşen Raportör Piri, ziyareti sırasında, Ankara, Diyarbakır, İzmir ve İstanbul’da da çeşitli temaslarda bulunmuştur.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 42. Dönem Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısına katılmak üzere, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’i ziyaret etmiştir.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’te düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı marjında, 26 Mayıs günü Kuveyt Başbakan Birinci Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Al-Khaled Al-Hamad Al-Sabah’la bir görüşme gerçekleştirmiştir.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’te düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı marjında, 27 Mayıs günü İİT Genel Sekreteri Iyad Ameen Madani’yle bir görüşme gerçekleştirmiştir.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’te düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 42. Dışişleri Bakanları Konseyi (DBK) Toplantısı marjında Mali Dışişleri Bakanı Abdoulaye Diop’la 27 Mayıs 2015 tarihinde bir görüşme yapmıştır. Görüşmede iki ülke arasındaki siyasi ve askeri ilişkiler ile ekonomik ve ticari ilişkiler ele alınmıştır.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’te düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı marjında, Pakistan Başbakanı’nın Ulusal Güvenlik ve Dışişleri Danışmanı Sartaj Aziz’le bir görüşme yapmıştır.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’te düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı marjında, 27 Mayıs günü Yemen Dışişleri Bakanı Riyad Yassin Abdullah’la bir görüşme gerçekleştirmiştir.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’te düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı marjında, 27 Mayıs günü Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel bin Ahmed Al-Jubeir’le bir görüşme gerçekleştirmiştir.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’te düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı marjında, 27 Mayıs günü Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki’yle bir görüşme gerçekleştirmiştir.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’te düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 42. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı marjında, Afganistan Dışişleri Bakanı Selahaddin Rabbani’yle bir görüşme yapmıştır.

27-28 Mayıs

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, 27-28 Mayıs 2015 tarihlerinde Kuveyt’te düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 42. Dışişleri Bakanları Konseyi (DBK) Toplantısı kapsamında Senegal Dışişleri Bakanı Mankeur Ndiaye’yle talebi üzerine 28 Mayıs 2015 tarihinde bir görüşme yapmıştır.