Mart
1 Mart
Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım, Tahran’da düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) İslamabad-Tahran-İstanbul Konteynır Treni Üçlü Ulaştırma Bakanları Toplantısına katılmıştır.

3 - 7 Mart
Devlet Bakanı Sayın Nazım Ekren ve beraberindeki heyet, ABD’yi ziyaret etmiştir.

4 - 5 Mart
Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan başkanlığındaki heyetimiz Brüksel’de düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Gayrıresmi Toplantısına katılmıştır.

5 Mart
Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sarp Sınır Kapısı’nın Türkiye tarafının açılış törenine katılmak üzere bölgeye yaptığı ziyaret kapsamında Gürcistan Devlet Başkanı Mikheil Saakaşvili’yle bir görüşme yapmıştır.

7 Mart
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ülkemizi ziyaret etmiştir. Adıgeçen, Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan’la yaptığı görüşmenin ardından, Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Başbakan ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edilmiştir.

7-8 Mart
Paraguay Dışişleri Bakanı Hamed Franco, Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan’ın davetine icabetle ülkemizi ziyaret etmiştir. Konuk Bakan Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından da kabul edilmiştir. Ayrıca, Dış Ticaret Müsteşarı Tuncer Kayalar ile de görüşerek, “Ticari İşbirliği Anlaşması”nı imzalamıştır.

9 Mart
Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan başkanlığındaki heyetimiz Tahran’da düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 18. Bakanlar Konseyi Toplantısına katılmıştır.

11 Mart
Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Tahran’da düzenlenen Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 10. Zirvesine katılmıştır.

12 - 14 Mart
Bulgaristan Ulusal Meclisi Başkanı Georgi Pirinski, TBMM Başkanı Sayın Köksal Toptan’ın davetine icabetle ülkemize resmi bir ziyarette bulunmuştur.

13 Mart
KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Mehmet Ali Talat, çeşitli Sivil Toplum Örgütleri ve basın mensuplarıyla görüşmeler yapmak üzere ülkemize yaptığı ziyaret kapsamında Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la da biraraya gelmiştir.

15 - 19 Mart
Filipinler Dışişleri Bakanı Alberto Romulo, Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan’ın davetine icabetle ülkemize resmi bir ziyarette bulunmuştur. Konuk Bakan, Sayın Bakanımızın yanı sıra, Milli Savunma Bakanı Sayın Vecdi Gönül’le bir araya gelmiş ve Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından kabul edilmiştir. Ziyaret sırasında, Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması imzalanmış, iki ülke arasında daha önce imzalanmış olan Yatırımların Karşılıklı Teşviki Anlaşması’nın yürürlüğe girmesini teminen Filipinler tarafı onay belgesini tevdi etmiştir.

16 - 22 Mart
Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman’ın, İstanbul’da düzenlenen V. Dünya Su Forumu’na katılmak üzere ülkemizi ziyaret etmiştir. Bu vesileyle Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ve Başbakan ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la ikili görüşmeler gerçekleştirmiştir.

17 Mart
Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Şmatko, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Güler'in davetine icabetle ülkemizi ziyaret etmiştir.

17 - 19 Mart
Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerinden oluşan bir heyet Moskova’da düzenlenen Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’na (MITT) katılmıştır.

19 - 20 Mart
Sırbistan Dışişleri Bakanı Vuk Jeremiç Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan’ın davetine icabetle ülkemize resmi bir ziyarette bulunmuştur.

20 Mart
İngiltere Yenilik, Üniversiteler ve Yetenekler Bakanlığında yüksek öğretim ve fikri mülkiyetten sorumlu Devlet Bakanı David Lammy, Milli Eğitim Bakanı Doç.Dr. Sayın Hüseyin Çelik’in davetine icabetle ülkemize resmi bir ziyarette bulunmuştur.

23 - 24 Mart
Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül ve beraberindeki heyet Irak'a resmi bir ziyarette bulunmuştur. 33 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanı düzeyinde yapılan bu ziyaret, Türkiye’nin Irak’ın siyasi birliğine ve toprak bütünlüğüne atfettiği önemi bir kez daha vurgularken, ziyaretin düzenleniş şekli bakımından da Irak halkına olumlu mesajlar verilmesine vesile olmuştur.

Ziyaret sırasında Türkiye-Irak Kapsamlı Ekonomik İşbirliği Anlaşması, Devlet Bakanımız Sayın Kürşat Tüzmen ve Irak Ticaret Bakanı Abdülfalah Hassan Sudani tarafından imzalanmıştır.

25 - 27 Mart
Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Avrupa’da özel sektör çatı kuruluşlarının birliği konumundaki “Avrupa İşveren Konfederasyonu” ile “Belçika Girişimciler Federasyonu” tarafından düzenlenen “Avrupa İş Zirvesi”ne katılmak üzere Belçika’ya bir ziyarette bulunmuştur. Sözkonusu toplantısında bir konuşma yapan Sayın Cumhurbaşkanımız, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ile görüşmelerde bulunmuştur. Bu ziyaret Türkiye’den AB Komisyonu’na Cumhurbaşkanı düzeyinde yapılan ilk ziyareti teşkil etmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız ayrıca, Belçika tarafından gelen talep üzerine, Belçika Kralı II. Albert ile biraraya gelmiş ve Dışişleri Bakanı Karel De Gucht’ü kabul etmiştir.

27 Mart
Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un davetine icabetle, Moskova’da düzenlenen ve Rusya, Çin, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan'ın yanı sıra Afganistan, Hindistan, Pakistan, İran, Türkmenistan, ABD, Moğolistan, İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa, Japonya, Kanada, Hollanda, BM, İKÖ, AGİT, Ortak Güvenlik Anlaşması Örgütü, BDT, CICA, UNODC ve NATO dahil 34 ülke ve kuruluştan temsilcinin katıldığı Şanghay İşbirliği Örgütü Afganistan Özel Konferansı’na iştirak etmiştir.

30 Mart - 03 Nisan
Almanya Federal Cumhuriyeti Göç, Mülteciler ve Uyumdan sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Maria Böhmer, refakatinde bir heyetle birlikte, 2009 tarihleri arasında ülkemizi ziyaret etmiştir.

Konuk Bakan, Gaziantep ve Hatay Valileriyle görüşmüş, Gaziantep’te Ludwigshafen Parkı’nın açılış töreni ile Gaziantep-Ludwigshafen Dostluk Anlaşması imza törenine katılmış, Ludwigshafen yangın faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın mezarlarını ziyaret etmiştir.

31 Mart
Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan, Hollanda Dışişleri Bakanı Maxime Verhagen’in davetine icabetle, Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde Lahey’de düzenlenen Uluslararası Afganistan Konferansı’na katılmıştır.