#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 5, 7 Mayıs 2013, Sayın Bakanımızın Berlin Ziyaretine Katılacak Basın Mensupları Hk.

Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, ülkemiz ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında tesis edilecek Stratejik Diyalog Mekanizması'nın ilk toplantısına katılmak, Almanya'daki Türk toplumu ile temaslarda bulunmak ve Türkiye'nin Batı Avrupa'daki Başkonsolosları ile bir değerlendirme toplantısı yapmak üzere 10-12 Mayıs 2013 tarihlerinde Berlin'i ziyaret edecektir.

Sayın Bakanın Berlin temaslarını izlemek isteyen televizyon, gazete ve haber ajansları temsilcilerinin (diplomasi muhabirleri ile foto muhabiri ve kameramanlar) ulaşım ve konaklamaları için Bakanlığımızca gerekli tertip alınacaktır.

Bu çerçevede programa Türkiye'den katılacak basın-yayın mensupları için 10 Mayıs Cuma günü gidiş, 13 Mayıs Pazartesi günü dönüş olmak üzere tarifeli seferle uçuş rezervasyonu yaptırılacaktır. Programa katılacak basın-yayın mensuplarımızdan kişi başı 400 ABD Doları katkı payı alınacaktır.

Gerekli düzenlemelerin vakitlice tamamlanabilmesini teminen, Sayın Bakanın Berlin ziyaretini izlemek isteyen basın-yayın mensuplarının bugün (7 Mayıs Salı) mesai saati bitimine kadar, isim, pasaport ve beraberlerinde götürecekleri teknik ekipman bilgileri (marka ve seri numaraları) ile yurtdışında kullanacakları cep telefon numaraları ve e-posta adreslerini enfd@mfa.gov.tr e-posta adresine bildirmeleri gerekmektedir.

Sınırlı kontenjan nedeniyle, katılım teyitleri başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Basın-yayın mensuplarımızın bilgisine saygıyla duyurulur.