#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 10, 2 Ekim 2013, Sayın Bakanımızın Eşi Sayın Sare Davutoğlu'nun Van Erciş'te Yapılmakta Olan Kız Öğrenci Yurdunda İncelemelerde Bulunması Hk.

Sayın Bakanımızın eşi Sayın Sare Davutoğlu yarın Van ilimizde meydana gelen büyük depremin ardından en fazla zarar görmüş ilçe olan Erciş’te yapımı süren kız öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulunacaktır.

Yaklaşık 200 kapasiteli kız öğrenci yurdu projesini Sayın Sare Davutoğulu’nun onursal başkanlığını yaptığı Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) birlikte gerçekleştirmektedirler.

3 Ekim Perşembe günü yapılacak olan ziyarette Sayın Sare Davutoğlu’na, Van Valisi Sayın Aydın Nezih Doğan ve eşi, TİM Koordinatörü Sayın Şahin Oktay, DMEDD Başkanı Sayın Canan Koru ve projenin mimarları Sayın Ergun Öner ve Sayın Salih Pulcu eşlik edecek.

İlk ve ortaöğretimde eğitimini sürdüren kız öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı, TİM ve DMEDD tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ve deprem mevzuatına uygun bir biçimde yapılan yurt projesinin bu eğitim ve öğretim yılı içinde tamamlanması ve öğrencilerin hizmetine sunulması öngörülmektedir.