#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 14, 23 Aralık 2013, Basın Mensuplarının Bakanlığımız Nezdinde 2014 Yılı Akreditasyonu Hk.

                                      BASIN-YAYIN KURULUŞLARININ DİKKATİNE

Bakanlığımızın, gerek Bakanlık yerleşkesi gerek Bakan Konutu gerekse diğer yurt içi mekanlardaki faaliyetlerini izlemek amacıyla Bakanlığımız nezdinde akredite olan basın mensuplarının, kartlarını 2014 yılı için yenilemeleri gerekmektedir.

Bu çerçevede, geçen yıl olduğu üzere, ulusal ölçekte yayın yapan yerel gazete, televizyon ve haber ajansı ile ülkemizde akredite yabancı basın kuruşlarından, Ankara ve İstanbul için ayrı ayrı olmak üzere, 2 Muhabir, 2 Kameraman ve 2 Foto Muhabiri için tanıtım kartı düzenlenecektir. Düzenlenecek kartlar 2014 yılı sonuna kadar geçerli olacaktır.

Adına kart düzenlenecek olan basın mensuplarının ya sarı basın kartı sahibi ya da sarı basın kartı almak üzere Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne yapılmış müracaatının anılan kurum tarafından onaylanmış kopyasının olması gerekmektedir.

Akreditasyon için başvuruda bulunulacak basın mensuplarının:
*arka fonu beyaz ve en az 300 dpi kalitede taranmış vesikalık fotoğrafının,
*kurum yetkilisi tarafından onaylı başvuru formunun ve
*sarı basın kartının fotokopisinin veya onaylı müracaat formunun
en geç 6 Ocak 2014, Pazartesi günü saat 18.00'e kadar basinakreditasyonu@mfa.gov.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.

2014 yılı için adına kart düzenlenecek basın mensubunun yıl içinde çalıştığı kuruluştan ayrılması halinde Bakanlığımıza ivedilikle bilgi verilmesi, aynı kuruluştan başka bir basın mensubu adına yeni kart talebinde bulunulabilmesi için ayrılan kişinin kartının iade edilmesi gerektiğini önemle hatırlatırız.

Öte yandan, Bakanlığımızın herhangi bir faaliyetini izlemek üzere Bakanlığımıza akredite muhabir/kameraman/fotomuhabiri yerine başka bir kişinin istisnai olarak görevlendirilmesinin zorunlu olduğu hallerde, bu durumun ilgili basın-yayın kuruluşu tarafından vakitlice Bakanlığımıza bildirilmesi ve görevlendirilen kişinin sarı basın kartı sahibi olması şarttır. Sarı basın kartı olmayan basın mensuplarının Bakanlığımız faaliyetlerini izlemesi mümkün değildir.

Basın-yayın kuruluşlarına saygıyla duyurulur.

Ek: Başvuru Formu