#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 13, 28 Kasım 2013, Geleneksel DMEDD Kermesi Hk.

1981 yılında kurulan ve “Kamu Yararına Dernek” statüsü taşıyan Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği’nin (DMEDD) geleneksel Kermesi bu yıl 30 Kasım 2013 Cumartesi günü saat 10:00-16:00 saatleri arasında CER Modern Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Yurtdışı temsilciliklerimiz ile ülkemizde bulunan yabancı Büyükelçiliklerin katkılarıyla gerçekleşecek olan Kermes’in açılışı DMEDD Onursal Başkanı Dr. Sare Davutoğlu tarafından yapılacaktır.

Bilindiği üzere DMEDD, başta Bakanlığımız şehitlerinin ve görev başında vefat edenlerin çocukları olmak üzere, diğer ihtiyaç sahiplerinin çocukları ile kalkınma öncelikli illerimizde eğitim gören kız öğrencilere eğitim bursları sağlamakta, ayrıca yurdumuzun çeşitli yerlerinde eğitime yönelik yardım projelerine destek vermektedir. DMEDD ülkemizin tanıtımı için Ankara’da yerleşik yabancı misyon mensuplarına yönelik tanıtıcı etkinlikler de düzenlemektedir.

Her sene olduğu gibi, bu yıl da Kermes’ten elde edilecek tüm gelir, DMEDD eğitim fonu ve yurt genelindeki yardımlaşma projelerine aktarılacaktır.

Saygıyla duyurulur.