#

Uluslararası Ekonomik Sorunlar (Kasım-2004)

“Uluslararası Ekonomik Sorunlar” dergisinin 15’nci sayısında siz saygıdeğer okurlarımızla buluşmaktan büyük mutluluk duymaktayız.
 
 Dergimizin bu sayısında da yine birbirinden değişik konularla karşınızdayız. Geniş Orta Doğu Projesinin ekonomik boyutunu inceleyen bir makale ile yine bölge ülkeleriyle ticari ilişkilerimizin geliştirilmesine ilişkin bir diğer makale sunuyoruz. “Yeni Dünya Düzeni”ni sorgulayan ve tek kutuplu sistemin alternatiflerini inceleyen makaleyi  son derece ilgi çekici bulacağınızdan eminim.  Ayrıca, çevre ve insan sağlığını tehdit eden ve kamuoyunun gündemindeki önemini hep muhafaza eden tehlikeli atıklar ve bunların ülkemize etkileri konusunda da bir makale yayınlıyoruz bu sayımızda. Son olarak OECD ülkelerindeki demografik eğilimler, yaşlanan nüfus ve bunun finans piyasalarına etkisini istatistiksel verilere dayanarak inceleyen bir makale sunuyoruz.

Sayın okuyucularımız, Uluslararası Ekonomik Sorunlar Dergisini çıkarmaya başladığımızdan  bu yana, üç yılı aşkın  zamandır size bu sayfadan sesleniyorum. Bu süre içinde dergimize olan ilginin  hep canlı kaldığını ve  giderek arttığını görmenin hazzını yaşıyorum. Artık merkezdeki görev süremin sonuna geldim ve Pekin’deki yeni görevim için Ankara’dan ayrılıyorum. Biliyorum ki yerime gelecek olan meslekdaşım,  aynı özen ve titizlikle dergiyi çıkarmaya devam edecek, benden daha iyi çalışmalar yapacaktır.  Bundan böyle ben de sizin gibi dergimizin sıkı bir takipçisi, iyi bir okuru olacağım.

Buradan dergimize şimdiye kadar değerli makaleleri ile katkıda bulunan tüm yazarlarımıza, emeği geçen herkese ve en çok da ilginiz ve güveniniz için siz okuyucularımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyor, saygılarımı sunuyorum.

Oktay Özüye