Suudi Arabistan'a Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Diplomatik, Hizmet, Hususi veya Umuma Mahsus Pasaport hamili Türk vatandaşları SA’ya yapacakları seyahatlerinde vizeye tabidirler. Hac veya Umre amacıyla bu ülkeye gelmek isteyen vatandaşlarımızın, T.C. Diyanet İşleri Başkanlığınca yetkilendirilmiş acentalar vasıtasıyla seyahat etmelerinde yarar görülmektedir.

SA’ya ziyarette bulunacak vatandaşlarımızın yeni tip E-pasaport ile vize başvurusunda bulunmaları zaruret arzetmektedir.

8,5 milyona yakın yabancı işçinin çalışmakta olduğu SA istihdam piyasasında geçerli olan düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olunması, yaşanabilecek olumsuz durumların ve vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri sıkıntıların önüne geçilebilmesi bakımından önem arzetmektedir. Büyükelçiliğimiz bünyesindeki Ticaret ve Çalışma Müşavirliklerimiz, SA’da iş yapmak isteyen işadamlarımız ve çalışan vatandaşlarımıza gerekli yönlendirmelerde bulunmaktadırlar. Cidde Başkonsolosluğumuz bünyesindeki Din Hizmetleri Ataşeliğimiz ise Hac ve Umre için SA’ya gelen vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarına cevap vermektedir.