Türkiye - Marshall Adaları İlişkileri

Marşal Adaları’na Kanberra Büyükelçiliğimiz akreditedir. Marşal Adaları’nın İstanbul’da bir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.

"Türkiye Cumhuriyeti ile Marşal Adaları Cumhuriyeti Arasında Diplomatik İlişkilerin Kurulmasına İlişkin Ortak Açıklama", İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Pasifik Adaları Dışişleri Bakanları Toplantısı marjında, dönemin Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan ve Marşallı karşıtı Tony DeBrum tarafından 9 Nisan 2008 tarihinde imzalanmıştır.

7-8 Haziran 2014 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Türkiye-Pasifik'teki Gelişmekte Olan Küçük Ada Devletleri Dışişleri Bakanları Toplantısı’na Marşal Adaları Dışişleri Bakanı olduğu dönemde Tony A. DeBrum katılmıştır. Toplantı marjında, “Türkiye-Marşal Adaları Dışişleri Bakanlıkları Arasında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Muhtırası” ve “Türkiye ile Marşal Adaları Arasında Diplomasi Eğitimi, Bilgi ve Belgelerin Değişimi Konusunda İşbirliği Mutabakat Muhtırası” imzalanmıştır.

23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesine Marşal Adaları Devlet Başkan Yardımcılığında Bakan Mattlan Zackhras katılmıştır.