Sayın Bakanımızın ABD Ziyareti / Türkiye-ABD Stratejik Mekanizma İkinci Bakanlar Toplantısı, 18 Ocak 2023, Washington
Sayın Bakanımızın ABD Ziyareti / Türkiye-ABD Stratejik Mekanizma İkinci Bakanlar Toplantısı, 18 Ocak 2023, Washington

Sayın Bakanımız Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması 2. Bakanlar Toplantısı’nın gerçekleştirmek, vatandaşlarımızla buluşmak ve temaslarda bulunmak üzere 18 Ocak 2023 tarihinde Washington’ı ziyaret etmiştir.

Sayın Bakanımız ilk olarak, SETA Vakfı’nın WashingtonDC’de düzenlediği etkinlikte, ülkemizin Girişimci ve İnsani Dış Politikasını anlatmış ve soruları yanıtlamıştır.

Programın devamında, Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması 2. Bakanlar Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Sayın Bakanımız, toplantıda ekonomi, enerji, savunma sanayii, terörle mücadele ve konsolosluk konularının gündemde yer aldığını, Ukrayna, Suriye ve Afganistan’daki gelişmeler ile NATO genişlemesinin ele alındığını belirtmiştir.

Sayın Bakanımız, Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması'nın 2. Bakanlar Toplantısı sonrası Basını Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirmiştir.

Sayın Bakanımızın Washington’daki programı farklı düşünce kuruluşlarından akademisyenler, kanaat önderleri ve iş dünyasının temsilcileriyle biraraya geldiği bir toplantıyla devam etti.

Sayın Bakanımız aynı gün, ABD’de yaşayan vatandaşlarımızla buluştu. Washington DC’de mukim vatandaşlarımızla hasret gideren Sayın Bakanımız, vatandaşlarımızın başarılarından gurur duyduğunu ve Türkiye-ABD ilişkilerine katkılarını takdir ettiğini kaydetti. Sayın Bakanımız ayrıca, tüm imkanlarla vatandaşlarımızın yanında olduğunu belirtti.