No:21 - 11 Şubat 2002, Dışişleri Bakanımız Sayın İsmail Cem´in daveti üzerine UNESCO Genel Direktörü Sayın Koichiro Matsuura´nın 13-15 Şubat 2002; tarihlerinde Ankara´ya yapacağı resmi ziyaret hk.

Dışişleri Bakanımız Sayın İsmail Cem’in daveti üzerine UNESCO Genel Direktörü Sayın Koichiro Matsuura 13-15 Şubat 2002 tarihlerinde Ankara’ya resmi bir ziyarette bulunacaktır.

Kasım 1999’da altı yıllık bir süre için UNESCO Genel Direktörü görevine seçilen Sayın Koichiro Matsuura bu sıfatıyla ülkemizi ilk kez ziyaret edecektir.

Anılan ziyaret sırasında UNESCO Genel Direktörü Sayın Matsuura, Cumhurbaşkanımız Sayın Ahmet Necdet Sezer ile Başbakanımız Sayın Bülent Ecevit tarafından kabul edilecektir.

Genel Direktör ayrıca, Dışişleri Bakanımız Sayın İsmail Cem, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Metin Bostancıoğlu ve Kültür Bakanımız Sayın İstemihan Talay ile görüşecektir.

Temaslar sırasında UNESCO’nun görev alanına giren eğitim, bilim, kültür ve iletişim konularında görüş alışverişinde bulunulacaktır.

UNESCO Genel Direktörü Sayın Koichiro Matsuura ziyareti sırasında UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu üyeleriyle de bir araya gelecektir.

Bilkent Üniversitesi tarafından UNESCO Genel Direktörü’ne Fahri Doktora ünvanı verilecektir.