#

Sayın Bakanımızın Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Üçlü Dışişleri Bakanları VIII. Toplantısı’na katılmak üzere Gürcistan’ı ziyareti, 23 Aralık 2019

Sayın Bakanımızın Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Üçlü Dışişleri Bakanları VIII. Toplantısı’na katılmak üzere Gürcistan’ı ziyareti, 23 Aralık 2019

Sayın Bakanımız Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Üçlü Dışişleri Bakanları VIII. Toplantısı’na katılmak üzere 23 Aralık 2019 tarihinde Gürcistan’ı ziyaret etti.

Sayın Bakanımız Üçlü Toplantı öncesinde Tiflis’te bulunan Uluslararası Gürcistan Maarif Okulu’nun açılışını yaptı ve öğrencilere başarılar diledi.

Sayın Bakanımız Gürcistan Başbakanı Giorgi Gakharia tarafından kabul edildi ve işbirliği imkanlarımızı ele aldı. Sayın Bakanımız stratejik ortağımız Gürcistan'la ilişkilerimizin daha da güçleneceğini ifade etti.

Bilahare Sayın Bakanımız Gürcistan Dışişleri Bakanı David Zalkaliani'yle ikili ilişkilerimizi ve bölgesel gelişmeleri değerlendirdi. Sayın Bakanımız 12 yıldır Gürcistan’ın en önemli ticari ortağı olduğumuzu ve ekonomik ve ticari ilişkilerimizin daha da gelişeceğini vurguladı.

Daha sonra Sayın Bakanımız Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'la da bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede iki ülke arasındaki mükemmel düzeydeki ilişkiler ele alındı. Sayın Bakanımız dost ve kardeş Azerbaycan'la işbirliğimizi her alanda daha da ilerletmeye devam edeceğimizi belirtti.

Son olarak Sayın Bakanımız Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Üçlü Dışişleri Bakanları VIII. Toplantısı’na katıldı. Sayın Bakanımız son derece iyi ilişkilere sahip olduğumuz Azerbaycan ve Gürcistan’la kabul edilen Üçlü Sektörel İşbirliği Eylem Planı’nın ülkelerimiz arasındaki işbirliğini daha da güçlendireceğini ifade etti.