#

Sayın Bakanımızın Özbekistan Başbakan Yardımcısı Sardor Umurzakov’la görüşmesi, 28 Temmuz 2020

Sayın Bakanımızın Özbekistan Başbakan Yardımcısı Sardor Umurzakov’la görüşmesi, 28 Temmuz 2020

Sayın Bakanımız 28 Temmuz 2020 tarihinde Özbekistan Başbakan Yardımcısı Sardor Umurzakov’la Ankara’da verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız KOVİD-19’la mücadelede kardeş Özbek halkını desteklemeye devam edeceğimizi ifade etti.

Sayın Bakanımız Özbekistan ile başta ulaşım ve savunma sanayi olmak üzere işbirliğimizi her alanda geliştireceğimizi ve ikili ticaret hacmimizi 5 milyar dolara çıkarmayı hedeflediğimizi de vurguladı.

Sayın Bakanımız aynı gün ayrıca Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza’yla gerçekleştirdiği video konferans görüşmesinde salgın sürecinde Venezuela’yla dayanışmamızı sürdürdüğümüzü ve mevcut işbirliğimizi derinleştirip, çeşitlendireceğimizi kaydetti.

Sayın Bakanımız Antalya Diplomasi Forumu’nun (ADF) S. Rajaratnam School of International Studies’le (RSIS) işbirliği halinde düzenlediği “Asya’da bölgesel işbirliğini teşvik amacına yönelik olarak pandeminin etkilerinden istifade edilmesi” başlıklı video konferansına da katıldı.

Sayın Bakanımız küresel zorluklar karşısında hep birlikte hareket etmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Sayın Bakanımız ayrıca, 2020 kararnamesiyle tayin olan Başkonsoloslarımızla ve ilk kez yurtdışında görevlendirilen diplomatlarımızla bir araya gelerek, kendilerine yeni görevlerinde başarılar diledi.