#

Sayın Bakanımızın DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı’na katılımı, 14 Kasım 2019

Sayın Bakanımızın DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı’na katılımı, 14 Kasım 2019

Sayın Bakanımız 14 Kasım 2019 tarihinde Vaşington’da DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı’na katıldı.

Sayın Bakanımız DEAŞ’la göğüs göğüse mücadele eden tek Koalisyon ülkesi olduğumuzu ifade etti.

Sayın Bakanımız DEAŞ neyse PYD/YPG’nin de o olduğunu ve terörle mücadelenin terör örgütleriyle işbirliği yapılarak yürütülemeyeceğini vurguladı.

Sayın Bakanımız DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı çerçevesinde Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto ve YeniZelanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters'le birer görüşme gerçekleştirdi ve Barış Pınarı Harekatımızı anlattı.

Sayın Bakanımız DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı çerçevesinde Libya Dışişleri Bakanı Tahir Siyala'yla da bir görüşme gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız Libya halkı ve Libya meşru yönetimine desteğimizin süreceğini ifade etti.

Sayın Bakanımız Libya’da kalıcı barış için BM öncülüğündeki çabaları desteklediğimizi vurguladı.

Aynı gün Sayın Bakanımız Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani ve Ürdün Dışişleri Bakanı Ayman Safadi'yle de bir araya geldi.

Bilahare Sayın Bakanımız Atlantik Konseyi’nde Barış Pınarı Harekatımız, terörle mücadelemiz ve Girişimci ve İnsani Dış Politikamızı paylaştı.