#

Sayın Bakanımızın Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi 40. Oturumuna katılmak üzere Cenevre’yi ziyareti, 24-25 Şubat 2019

Sayın Bakanımızın Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi 40. Oturumuna katılmak üzere Cenevre’yi ziyareti, 24-25 Şubat 2019

Sayın Bakanımız, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi 40. Oturumuna katılmak ve Silahsızlanma Konferansına hitap etmek üzere Cenevre’yi ziyaret etti.

25 Şubat 2019 tarihinde Sayın Bakanımız Silahsızlanma Konferansında yaptığı konuşmada, nihai hedefin nükleer silahlardan arındırılmış bir dünya olduğunu vurguladı.

Aynı gün Sayın Bakanımız Fas İnsan Haklarından Sorumlu Devlet Bakanı Mustapha Ramid’le biraraya geldi ve ülkesinde FETÖ okullarının kapatılmasından dolayı memnuniyetimizi belirtti.

Sayın Bakanımız Angola Dış İlişkiler Bakanı Manuel Domingos Augusto’yla da bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede ekonomik ve kültürel ilişkilerimiz ele alındı.

Sayın Bakanımız BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet’yle de biraraya geldi ve kendisine yeni görevinde başarılar diledi.

Sayın Bakanımız Birleşmiş Milletler’in, Cemal Kaşıkçı cinayeti konusundaki şeffaf ve ilkeli duruşumuzu takdir ettiğini vurguladı.

Son olarak Sayın Bakanımız BM İnsan Hakları Konseyi’nin 40. Oturumunda yaptığı konuşmada, FETÖ, PKK/PYD/YPG ve DEAŞ başta olmak üzere birçok terör tehdidiyle aynı anda mücadele etmesine rağmen ülkemizin insan haklarına her zaman önem verdiğini anlattı.