#

Sayın Bakanımızın Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makei’yle görüşmesi, 15 Nisan 2019

Sayın Bakanımızın Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makei’yle görüşmesi, 15 Nisan 2019

Sayın Bakanımız 15 Nisan 2019 tarihinde Belarus Dışişleri Bakan Vladimir Makei’yle biraraya geldi.

Sayın Bakanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun belirlediği 1 milyar Dolar ikili ticaret hacmi hedefine çok yaklaşıldığını ve ülkemizin Belarus’un Dünya Ticaret Örgütü üyeliği yönündeki kararlılığını desteklediğini belirtti.

Görüşmenin ardından Sayın Bakanımız emekliye ayrılan Büyükelçi Erdoğan Şerif İşcan, AGİT Ukrayna Gözlem Misyonu Başkanlığına seçilen Büyükelçi Halit Çevik, Uluslararası Sergiler Bürosu Nezdinde Delege Büyükelçi Nurdan Bayraktar Golder’le birer görüşme gerçekleştirdi ve merkeze dönen Encemine Büyükelçisi Serdar Cengiz, Manila Büyükelçisi Esra Cankorur ve Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç’la biraraya geldi.

Sayın Bakanımız aynı gün Bakanlığımızın Diplomasi Akademisi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitim Programı çerçevesinde ülkemizde bulunan 64 farklı ülkeden genç diplomatla Konya’da biraraya geldi. Sayın Bakanımız, genç diplomatların ülkelerimiz arasında sürekli bir dostluk bağı oluşturacaklarını ifade etti.