#

Sayın Ahmet Gündüz Ökçün'ün Özgeçmişi

Ahmet Gündüz Ökçün 

1935-Eskişehir, evli, iki çocuklu.

Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu.

Devletler Özel Hukuku, İktisat Tarihi Profesörü, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı ve 5 inci dönem Eskişehir Milletvekili, 21.06.1977-21.07.1977 tarihleri ile 05.01.1978-12.11.1979 tarihleri arasında Dışişleri Bakanı olarak görev yapmıştır.

26.11.1986 da vefat etmiştir.

Bildiği yabancı diller : İngilizce, Fransızca.