#

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı, 7 Ağustos 2019

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı, 7 Ağustos 2019

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı kapsamında 7 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanımız Sayın Mustafa Şentop Sayın Bakanımızı ve Büyükelçilerimizi kabul etti.

Sayın Bakanımız dış politikamızın yürütülmesinde Bakanlığımız ve TBMM arasındaki işbirliği, koordinasyon ve parlamenter diplomasi çalışmalarının önemli olduğunu vurguladı.

Aynı gün Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar Konferansa hitap etti.

Sayın Bakanımız kendisine teşekkürr etti ve Silahlı Kuvvetlerimizin sahadaki başarısı ile Bakanlığımızın masadaki kazanımlarının birbirini desteklediğini ve tamamladığını vurguladı.

Daha sonra Sayın Bakanımız Konferansa hitap eden Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’le de konsolosluk işlemleri, yargı reformu ve adli yardımlaşma konuları ile adli düzenlemeler hakkında verdiği kapsamlı bilgiler için teşekkür etti.

Bilahare İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu da Konferansta Büyükelçilere hitap etti.

Sayın Bakanımız kendisine teşekkür etti ve FETÖ ile PKK başta olmak üzere terörizmle mücadele ve diğer ülkelerle güvenlik işbirliği konularında eşgüdümümüzün devam edeceğini ifade etti.

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı çervesinde gün içinde Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Birol Akgün ve Savunma Sanayii Başkanı Sayın İsmail Demir de Büyükelçilerimize hitap ettiler.