#

Bakanlığı Takip Edin:

Mütercim Yazılı Sınav Sonucuna İlişkin Duyuru, 26 Şubat 2020

28 Aralık 2019 tarihinde yapılan Mütercim Giriş Sınavı yazılı aşamasında başarılı olan adayların listelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.
Adayların aşağıda belirtilen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmek üzere 4 Mart 2020 Çarşamba günü saat 10.00’da Bakanlığımız Balgat Merkez Binası B Blok giriş katında hazır bulunmaları gerekmektedir.

İstenen Belgeler:

• Nüfus cüzdanı aslı ve iki adet fotokopisi,

• Adli sicil belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması Formu ( Form için tıklayınız) ,

• Erkek adaylar için yeni tarihli askerlik durum belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Evli olan adayların,

Eşi Türk olanlar için: Eşlerinin iki adet nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi ve fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması Formu ( Form için tıklayınız)

Eşi yabancı uyruklu olanlar için: Eşlerinin iki adet pasaport veya kimlik fotokopisi, fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması Formu ( Form için tıklayınız) ikamet izni olanların ikamet izni fotokopisi ve Türk makamlarından alınmış adli sicil belgesi.

• Adayların sınav başvurusu sırasında modüle yükledikleri evrakın (lisans ve yüksek lisans diploması (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilmeyecektir), denklik belgesi, sınav başvurusunda belirtilen yabancı dil sınavına ilişkin belge, KPSS sonuç belgesi) aslı veya onaylı nüshası ile bir adet fotokopisi.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Dışişleri Bakanlığı
Personel Genel Müdür Yardımcılığı