#

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ABD’yi ziyareti, 11-14 Ocak 2018

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ABD’yi ziyareti, 11-14 Ocak 2018

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 11-14 Ocak 2018 tarihlerinde ABD’nin Los Angeles kentini ziyaret etti. Sözkonusu ziyarette Bakan Çavuşoğlu iş, basın ve yerel siyaset çevreleri ve vatandaşlarımızla biraraya geldi, düşünce kuruluşlarında düzenlenen etkinliklere katıldı.

Bakan Çavuşoğlu, 12 Ocak Cuma günü, Başkonsolosumuz Kemal Arıkan’ın şehit edildiği noktaya Los Angeles Başkonsolosluğumuz görev bölgesinde şehit edilen meslektaşlarımız ve tüm şehit diplomatlarımız anısına çelenk bıraktı.

Bakan Çavuşoğlu, Los Angeles Times gazetesi Yazı İşleri Kurulu ile bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu, toplantıda ülkemizin dış politika öncelikleri ile bölgesel ve küresel konulara yaklaşımı hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Los Angeles World Affairs Council adlı kuruluşta düzenlenen yuvarlak masa toplantısında, Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin dış politikası ve güncel konularda katılımcı kanaat önderleriyle görüşlerimizi paylaştı.

Bakan Çavuşoğlu, Los Angeles ve civarında yaşayan Türk toplumu mensuplarıyla Başkonsolosluğumuzda biraraya geldi.

Los Angeles Ticaret Odası üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, Türkiye-ABD ticaret ilişkileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Bakan Çavuşoğlu işadamlarını ülkemizle ticaretlerini daha da arttırmaya teşvik etti.