#

Bakanlığı Takip Edin:

Aday Hukuk Müşavirliği Yazılı Sınav Sonucu ile Sözlü Sınav Programına İlişkin Duyuru, 26 Şubat 2018

17-18 Şubat 2018 tarihlerinde yapılan Aday Hukuk Müşavirliği Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasında başarılı olan adayların listesine ulaşmak için tıklayınız .

Sözlü sınav 5 Mart 2018 Pazartesi günü 14:30-18:30 ve 6 Mart 2018 Salı günü 09:30-13:30 saatleri arasında Dışişleri Bakanlığı C Blok 411 no’lu toplantı salonunda gerçekleştirilecektir. Adayların sınav saatinden yarım saat önce (9:00 veya 14:00) C Blok giriş katında hazır bulunmaları beklenmektedir. Sözlü sınav programı için tıklayınız. Programın sözlü sınavların akışına göre değiştirilmesi mümkündür.

Adayların sözlü sınava gelirken beraberlerinde aşağıda kayıtlı evrakı getirmeleri gerekmektedir:
• Nüfus cüzdanı aslı ve iki adet fotokopisi,

• Adli sicil belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız),

• Erkek adaylar için yeni tarihli askerlik durum belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Evli olan adayların,

Eşi Türk olanlar için: Eşlerinin iki adet nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi ve fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız),

Eşi yabancı uyruklu olanlar için: Eşlerinin iki adet pasaport veya kimlik fotokopisi, fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız), ikamet izni olanların ikamet izni fotokopisi ve Türk makamlarından alınmış adli sicil belgesi.

• Adayların sınav başvurusu sırasında modüle yüklediği evrakın (KPSS sonuç belgesi, dil belgesi, lisans ve yüksek lisans diploması, denklik belgesi) aslı veya onaylı nüshası ile bir adet fotokopisi (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilmeyecektir).

Saygıyla duyurulur.