TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURUMU

Kamu yayıncılığı sorumluluğu ile hareket eden TRT; ülkemizin kültür, sanat ve eğitimine önemli destek sağlarken, anında ve güvenilir haberciliğin adresi olarak, farklı dillerde yaptığı uluslararası yayınlarıyla da Türkiye’nin gücünü, sesini tüm dünyaya yansıtmaya devam ediyor.

TRT, bugün 14 televizyon kanalı, 14 radyo kanalı, www.trt.net.tr ve 41 dilde hazırlanan www.trtvotworld.com web siteleri, 5 basılı dergisiyle Türkiye ve dünyaya yayın yapmaktadır.

Dünyanın pek çok yerinden izlenebilen TRT 1 veTRT ÇOCUK, Tüm dünyaya İngilizce haber yayını yapanTRT WORLD, Türk dünyasına yönelik yayınlarıylaTRT AVAZ, Arap dünyasına yeni bir soluk getiren TRT-EL ARABIA ile TRT sadece Türkçe konuşulan bölgelerde değil tüm dünyada izlenebilmektedir.

37 dil ve lehçede yayın yapan Türkiye’nin Sesi Radyosu (Voice Of Turkey) yurtdışında yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın Türkiye ve Türk Kültürü ile kopmayan bağı, sorunlarının desteği, hüzün ve sevinçlerinin ortağı... Memleketim FM, TRT ile Dışişleri Bakanlığı’nın ortak projesi. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız sadece memleket hasretini gidermiyor, dinleyicilerinin Türkçe ile bağlarını da güçlendiriyor.

Türkiye’nin Sesi Radyosu, kısa dalga, uydu, internet, kablo yayın altyapısı ve mobil yayın aracılığıyla yaptığı yayınları daha geniş coğrafyalara ulaştırmaktadır.

Akıllı telefon kullanıcılar için http://mobil.trt.net.tr/ sayfasında yer alan TRT World, TRT Haber ve TRT TV mobil uygulamaları da bulunmaktadır.

Televizyon ve Radyo kanallarının yayın frekanslarını ve alanlarını; http://www.trt.net.tr/televizyon/frekanslar.aspx ve http://www.turkiyeninsesiradyosu.com/?r=site/frequency adresinden öğrenebilirsiniz.

Elektronik posta adresimiz: tsr@trt.net.tr

Radyo ve Televizyon kanallarımızda yayınlanan programlar ile ilgili soru, öneri, şikâyet, irtibat bilgisi v.b. konularda (Alo TRT) 444 0 878 numarasından arayarak veya aktifhat@trt.net.tr e posta adresine eposta yollayarak, birimimizden yardım alabilirsiniz.