Sayın Bakanımızın AGİT 26. Bakanlar Konseyi Toplantısına katılmak üzere Bratislava’yı ziyareti, 5 Aralık 2019
Sayın Bakanımızın AGİT 26. Bakanlar Konseyi Toplantısına katılmak üzere Bratislava’yı ziyareti, 5 Aralık 2019

Sayın Bakanımız 5 Aralık 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımıza refakat ettiği Birleşik Krallık ziyaretinin ardından Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) 26. Bakanlar Konseyi Toplantısına katılmak üzere Bratislava’yı ziyaret etti.

Sayın Bakanımız AGİT 26. Bakanlar Konseyi Toplantısı çerçevesinde Kırgızistan Dışişleri Bakanı Çingiz Aydarbekov ve Moldova Dışişleri Bakanı Aureliu Ciocoi’yle de birer görüşme gerçekleştirdi.

Aynı gün Sayın Bakanımız AGİT Genel Sekreteri Thomas Greminger, AGİT Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Başkanı George Tsereteli, AGİTPA Genel Sekreteri Roberto Montella ve AGİT Medya Özgürlüğü Temsilcisi Harlem Desir’le de bir araya geldi.

Bilahare, Sayın Bakanımız AGİT 26. Bakanlar Konseyi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Slovakya’ya Dönem Başkanlığı için teşekkür etti ve yeni Dönem Başkanı Arnavutluk’a başarılar diledi.

Sayın Bakanımız yeni dönemde de AGİT’in çalışmalarına desteğimizin devam edeceğini vurguladı.

Son olarak Sayın Bakanımız Afganistan Dışişleri Bakan Vekili Idrees Zaman, Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock ve AB Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell Fontelles’le de bir araya geldi.