Sayın Bakanımızın Mısır’ı Ziyareti, 18 Mart 2023
Sayın Bakanımızın Mısır’ı Ziyareti, 18 Mart 2023

Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu Kahire'de ilk olarak Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry'yle bir görüşme gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız, köklü bağlarımız olan Mısır’la ilişkilerimizde yeni bir sayfa açtıklarını belirtti. İki ülke arasındaki diplomatik ilişkileri en üst seviyeye çıkaracaklarını kaydeden Sayın Bakanımız, ekonomi, ticaret, enerji ve turizm alanlarında işbirliğini geliştireceklerini, bölgesel konularda istişareleri ve işbirliğini artıracaklarını ifade etti. Görüşmeyi müteakip ortak bir basın toplantısı düzenlendi.

Sayın Bakanımız bilahare Mısır’la ilişkilerimizin temel aktörlerinden iş insanlarımızla biraraya geldi. Yatırımcılarımızın çalışmalarının bizleri dünyanın her yerinde gururlandırdığını kaydetti.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ne denk gelen Kahire temaslarında Sayın Bakanımız son olarak Türk Şehitliğimizi ziyaret etti. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle andı.