Sayın Bakanımızın Brezilya’yı Ziyareti, 24-25 Nisan 2022
Sayın Bakanımızın Brezilya’yı Ziyareti, 24-25 Nisan 2022

Sayın Bakanımız 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Komisyonu toplantısını gerçekleştirmek ve temaslarda bulunmak üzere 24-25 Nisan 2022 tarihlerinde Latin Amerika’daki en büyük ticari ortağımız Brezilya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

24 Nisan 2022 tarihinde Sao Paulo’da iş insanlarıyla buluşan Sayın Bakanımız, Brezilya’yla ticari ilişkilerimizi daha da artıracak adımları ve yatırım imkanlarını ele aldıkları bir görüşme gerçekleştirdi.

Ziyaret vesilesiyle Sao Paulo Başkonsolosluğumuzun yeni ofisi de açıldı.

Brezilyalı mevkidaşı Carlos França’yla 25 Nisan 2022 tarihinde Brazilya’da biraraya gelen Sayın Bakanımızın görüşmesi sonrasında ortak bir basın toplantısı düzenlendi.

Sayın Bakanımız 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Komisyonu toplantısının gerçekleştirildiğini, ticaret hacmi hedefimizin 10 milyar ABD Doları olduğunu ve savunma sanayii, turizm, kültür ve eğitim alanlarında ilişkilerimizi daha da geliştireceğimizi kaydetti.

Sonrasında Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro tarafından kabul edilen Sayın Bakanımız, ikili ilişkilerimizi ve Ukrayna'daki son gelişmeleri ele aldıkları bir görüşme gerçekleştirdi.

Son olarak Brezilya Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi’nde konferans veren Sayın Bakanımız, Brezilyalı genç diplomatlara dış politika vizyonumuzu anlattı.