#

Sayın Bakanımızın Bağlantısızlar Hareketi 60. yıldönümü toplantısına katılmak üzere Sırbistan’ı ziyareti, 10-11 Ekim 2021

Sayın Bakanımızın Bağlantısızlar Hareketi 60. yıldönümü toplantısına katılmak üzere Sırbistan’ı ziyareti, 10-11 Ekim 2021

Sayın Bakanımız Bağlantısızlar Hareketi 60. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen üst düzeyli toplantıya özel konuk olarak katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sırbistan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız Belgrad ziyaretine Sudan Dışişleri Bakanı Meryem El-Sadık'la çok boyutlu ilişkilerimizi değerlendirerek başladı ve kardeş Sudan'a desteğimizin süreceğini vurguladı.

Sayın Bakanımız Belgrad’daki ikinci toplantısını ise Haiti Dışişleri Bakanı Claude Joseph ile gerçekleştirdi ve ilişkilerimizi her alanda geliştirme kararlılığımızı teyit ettiklerini bildirdi.

11 Ekim 2021 tarihinde Sayın Bakanımız, Bağlantısızlar Hareketi 60. Yıldönümü Üst Düzeyli Anma Toplantısına hitap etti.

Aynı gün daha sonra Sayın Bakanımız Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la buluştu ve Cumhurbaşkanlarımızın Soçi’de görüştükleri konuların takibini yaptı.

Sayın Bakanımız sonrasında Azerbaycan Dışişleri Bakanı Jeyhun Bayramov'la biraraya geldi ve ikili ilişkilerimiz ile 12 Kasım’da İstanbul’da yapılacak Türk Konseyi Zirvesi hazırlıklarını ele aldı.

Bağlantısızlar Zirvesi marjındaki ikili görüşmelerine Sayın Bakanımız Nepal, Guatemala, Lübnan ve Irak Dışişleri Bakanlarıyla devam etti.

Son olarak Sayın Bakanımız Sırbistan Ulusal Meclis Başkanı Ivica Dacic’le biraraya geldi ve kısa bir süre içinde kendisini tekrar görmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, kendisini Antalya Diplomasi Forumu’na davet etti.