RSS Kaynağı
RSS Nedir?
RSS çeşitli internet siteleri tarafından yayınlanan haber vb. içeriğin tek bir ortamdan topluca izlenebilmesine olanak sağlayan yeni bir içerik besleme yöntemidir. RSS – Realy Simple Syndication, RDF Site Summary veya Rich Site Summary (Zengin Site Özeti) kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır. RSS dosyalarının kullanımı her geçen gün artarak yaygınlaşmaktadır.

Nasıl Takip Edebilirim?
RSS yöntemini destekleyen sitelerin hazırladıkları XML biçimli dosyalara birçok programla erişmek mümkündür. XML okuyucusu olan bu programlar, web gezgini veya e-posta istemcisi olabileceği gibi sadece RSS içeriği izlemek için hazırlanan masaüstü programları da olabilir. RSS kaynaklarını izlemek için internet üzerinde bulunan program ve sitelere  buradan ulaşabilirsiniz.

Nasıl bir avantaj sağlar?
RSS kaynağı internette kabul gören bir standart olduğundan RSS standardını kullanan birçok içerik sitesi ve program sayesinde değişimlerden anlık haber alınabilmesi kullanıcıya zaman kazandırır. Şöyle ki, RSS kabul eden bir e-posta uyarı sistemine kayıt olan kullanıcı yerine hizmeti veren site haberleri RSS standardı dahilinde takip edecek ve herhangi bir gelişme olduğu anda kullanıcıya e-posta ile bilgilendirme yapacaktır. Bu sayede kullanıcı sadece e-postasını kontrol ederek bu ve bunun gibi diğer RSS kaynağına sahip siteleri aynı anda takip edebilecektir.

Mevcut RSS Kaynaklarımız
• Diğer Metinler ve Bağlantılar
• Güncel Duyurular
• Güncel Gelişmeler
• Güncel Bakanlık Açıklamaları
• Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni
• Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni Arşiv