No:91 - 27 Mayıs 2003, Kanada Dışişleri Bakanı Bill Graham´in Türkiye Ziyareti

Kanada Dışişleri Bakanı Bill Graham, beraberinde bir heyetle 29 Mayıs-1 Haziran 2003 tarihleri arasında Türkiye’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirecektir. Graham, 29-30 Mayıs 2003 tarihleri arasında Ankara’da temaslarda bulunacak ve 30 Mayıs Cuma günü İstanbul’a geçecektir.


Kanada Dışişleri Bakanı, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız tarafından kabul edilecek, Sayın Bakanımız ve TBMM Dışişleri Komisyonu Sayın Başkanı ve üyeleriyle bir araya gelecektir.


Görüşmeler sırasında, son dönemde yeni bir ivme kazanan Türkiye-Kanada ikili ilişkileri gözden geçirilecek ve iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve uluslararası konularda görüş alış-verişinde bulunulacaktır. İki ülke Dışişleri Bakanları, 29 Mayıs Perşembe günü “Türkiye ile Kanada Arasındaki İlişkiler Hakkında Çerçeve Mutabakat Muhtırası”nı imzalayacaklardır.


Dışişleri Bakanı Graham’ın ziyareti, 20-24 Mayıs 2003 tarihlerinde Kanadalı işadamlarından oluşan bir heyetle Türkiye’ye gelen Kanada Devlet Sekreteri Gar Knutson’ın ziyaretinden sonra, Kanada’dan ülkemize kısa süre içerisinde gerçekleştirilen ikinci üst düzey ziyareti teşkil edecektir.