NO:42 - 6 Mart 2007, Kurumlararası İşbirliği ve İletişimden Sorumlu AB Komisyon Başkan Yardımcısı Margot Wallström´ün Ülkemizi Ziyareti hk.

 

Kurumlararası İşbirliği ve İletişimden Sorumlu AB Komisyon Başkan Yardımcısı Margot Wallström 7-9 Mart 2007 tarihlerinde ülkemizi ziyaret edecektir.

Wallström Ankara’daki temasları sırasında Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile birer görüşme gerçekleştirecek, ayrıca, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan tarafından onuruna verilecek olan çalışma yemeğine iştirak edecektir.

Wallström Ankara’daki temasları sırasında ayrıca TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl ve Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger ile de biraraya gelecektir.

Komisyon Başkan Yardımcısı 8 Mart öğleden sonra Bilgi Üniversitesi tarafından Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlenecek olan etkinliğe katılacak ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile bir ana çocuk merkezini ziyaret edecektir.

Komisyon Başkan Yardımcısı Wallström’ün ziyareti geçtiğimiz bir yıl içinde ülkemize Komisyon’dan Komiser düzeyinde gerçekleştirilen 10. ziyaret olacaktır.

Ziyaret vesilesiyle ülkemizin AB süreciyle ilgili hususlar, bu bağlamda iletişim konuları ile kadın ve çocuk haklarına ilişkin gelişmeler ele alınacaktır.