No:194 -;13 Kasım 2003, Sayın Bakanımız´ın 18-20 Kasım 2003 tarihinde İsveç´e resmi ziyareti hk

Sayın Bakanımız, İsveç Dışişleri Bakanı Laila Freidvals’ın davetine icabetle  18-20 Kasım 2003 tarihinde İsveç’e resmi ziyarette bulunacaktır.

Sözkonusu ziyaret çerçevesinde, Sayın Bakanımız İsveçli karşıtıyla 19 Kasım 2003 günü heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirecektir. Görüşmeler sırasında, Türkiye-İsveç ikili ilişkilerinin yanısıra, ülkemizin AB üyeliğiyle ilgili süreç, İstanbul’da gerçekleştirilecek 2004 NATO Zirvesi bağlamında AB-NATO ilişkileri ve  Irak, Orta Doğu gibi güncellik taşıyan uluslararası ve bölgesel sorunlar üzerinde durulması beklenmektedir.

Sayın Bakanımızın Stokholm’de gerçekleştireceği temaslar çerçevesinde, İsveç Parlamento Başkanı ile Parlamento’nun Dışişleri ve AB konularıyla ilgili Komitelerinin Başkan ve üyeleriyle  görüşmeler yapması, İsveç Sanayi ve Ticaret Bakanıyla biraraya gelmesi ve bazı düşünce kuruluşlarını ziyaret etmesi  öngörülmektedir.

Sayın Bakan bu ziyaret münasebetiyle İsveç’te yaşayan vatandaşlarımızla biraraya gelecek, bunun yanısıra İsveç iş çevreleriyle de temaslarda bulunacaktır.

Sayın Bakan 20 Kasım 2003 günü Türkiye’ye dönecektir.