No:19 - 5 Şubat 2009, Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan'ın Münih'deki Konferansa Katılımı Hk.


Sayın Bakanımız, 6–8 Şubat 2009 tarihlerinde Münih’te düzenlenecek Münih Güvenlik Politikaları Konferansına katılacaktır.

Münih Güvenlik Politikaları Konferansı, uluslararası güvenlik ve savunma politikalarının ele alındığı önemli bir forum niteliğindedir. 300’den fazla üst düzey devlet adamı, siyasetçi, akademisyen ve güvenlik politikaları uzmanının katılacağı konferansta bu yıl Kafkasya ve Balkanlar Bölgeleri; Avrupa Güvenliği’nin Geleceği; Silahsızlanma ve Afganistan konuları ele alınacaktır.

Sayın Bakanımız, anılan Konferans’ta 7 Şubat günü Balkanlar, Kafkaslar ve Orta Doğu’daki güncel gelişmelere ilişkin bir konuşma yapacak, ayrıca Konferans sırasında ikili görüşmeler gerçekleştirecektir.

Sayın Bakanımız, anılan Konferansın ardından görüşmelerde bulunmak üzere 9 Şubat 2009 tarihinde Azerbaycan’ı ziyaret edecektir. Sayın Bakanımızın, Bakü’de Azerbaycanlı mevkidaşı Elmar Memmedyarov ile görüşmesi, ayrıca Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev tarafından da kabul edilmesi öngörülmektedir. Görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanısıra, bölgesel gelişmeler ele alınacaktır.