NO:182 - 4 Aralık 2006, Bağdat Büyükelçiliğimiz Üçüncü Katibi Özcan ŞAHİN´in Yaralanması hk.


Bağdat Büyükelçiliğimiz Üçüncü Katibi Özcan ŞAHİN 2 Aralık 2006 tarihinde saat 16.00 sularında Büyükelçiliğimizin bahçesinde beline isabet eden bir mermi ile yaralanmıştır.

Bağdat’ta derhal hastaneye kaldırılan mensubumuzun durumu konusunda yapılan tetkikler neticesinde, belinin sağ tarafından ve böbrek hizasından giren bir merminin şans eseri organlarına, omuriliğine ve kemiklerine zarar vermeksizin 10 cm. ilerleyerek belinin sağ tarafında durduğu belirlenmiştir. Hastane yetkilileri, sözkonusu mermi çekirdeğinin Bağdat’ta mevcut imkanlarla çıkartılmasının mümkün olmadığını kaydetmişlerdir. Bunun üzerine, Üçüncü Katip ŞAHİN’in Ankara’ya nakli Bakanlığımızca kararlaştırılmış ve Başbakanlığın uygun görmesiyle Hava Kuvvetlerimizce görevlendirilen CASA tipi askeri bir ambulans uçağımız 3 Aralık günü Özcan ŞAHİN’i Ankara’ya getirmiştir. Mensubumuz Sağlık Bakanlığımızca alınan tertipler çerçevesinde ambulansla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne nakledilmiştir. Dün (3 Aralık) akşam ameliyat edilen Üçüncü Katip ŞAHİN’in sağlık durumu iyi olup, taburcu edilmesi işlemleri başlatılmıştır.

Üçüncü Katip ŞAHİN’in Bağdat’tan ülkemize getirilmesi ve tedavisinde emeği geçen Başbakanlık Acil Durum Yönetimi, Sağlık Bakanlığımız, Genelkurmay Başkanlığımız, Hava Kuvvetleri Komutanlığımız ve hastane yetkililerine teşekkürlerimizi sunarız.