No:173 -;8 Ekim 2003, ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi Heyetlerinin Ülkemizi Ziyareti

ABD Senatosu Çoğunluk Lider Yardımcısı Senatör Mitch McConnell başkanlığındaki, aralarında Senatör Conrad  Burns, Senatör Larry Craig, Senatör Craig Thomas ve Senatör Lincoln Chafe'nın da bulunduğu bir Senato heyeti 10 Ekim 2003 tarihinde ülkemizde temaslarda bulunacaklardır. Senatör McConnell Tahsisatlar Komitesi Kıdemli üyesi ve aynı zamanda Dış Tahsisatlar Alt Komitesi Başkanıdır.

ABD Temsilciler Meclisi (TM) üyesi Jim Saxton başkanlığında, aralarında TM üyeleri Jim Turner, John McHugh, Michael Turner, John Kline’dan oluşan bir Temsilciler Meclisi heyeti de 9-10 Ekim 2003 tarihleri arasında ülkemizi ziyaretle bazı temaslar gerçekleştireceklerdir. Temsilciler Meclisi Üyesi Saxton Silahlı Kuvvetler Komitesi kıdemli üyesi, aynı zamanda Terörizm, Yeni Tehditler ve Askeri Yetenekler Alt Komitesi Başkanı ve Kongre Ortak Ekonomik Komitesi Başkan Yardımcısıdır.

Daha önce planlanan sözkonusu ziyaretler sırasında, son gelişmeler ışığında Türk-Amerikan ilişkilerinin çeşitli veçhelerinin ele alınması ve ilişkilerin daha da geliştirilmesi imkanlarının gözden geçirilmesi öngörülmektedir.