No:171 - 10 Kasım 2005, Ürdün´ün Başkenti Amman´da 9 Kasım Tarihinde Gerçekleştirilen Terör Saldırılarının Kınanması hk.
Ürdün’ün başkenti Amman’da 9 Kasım tarihinde gerçekleştirilen ve çok sayıda masum kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olan menfur terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz.

Dost ve kardeş Ürdün’ü hedef alan bu saldırılar Türkiye’de derin üzüntü ve endişe yaratmıştır. Saldırılarda hayatını kaybeden Ürdün’lü ve diğer ülke vatandaşlarının ailelerine baş sağlılığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Faillerin en kısa zamanda yakalanarak yargı önüne çıkarılmalarını temenni ediyoruz.

Geçmişte terörden çok acı çekmiş bulunan Türkiye terörizmin her türünü, amacı ve kaynağı ne olursa olsun ayrımsız olarak lanetlemektedir. Ürdün’de meydana gelen saldırılar artık küresel bir nitelik kazanmış bulunan bu illetle uluslararası dayanışma içinde her yerde ve topyekün mücadele edilmesi gerektiğini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Bu ve benzer saldırılara karşı Ürdün Hükümeti ve halkıyla dayanışma içinde bulunan Türkiye gerekli her türlü yardımı sağlamaya hazırdır.