NO:164 - 8 Kasım 2007, İsrail Devlet Başkanı Shimon Peres´in Ülkemize Ziyareti hk.

 

İsrail Devlet Başkanı Shimon Peres, beraberindeki heyetle 11-13 Kasım 2007 tarihlerinde ülkemize resmi ziyarette bulunacaktır.

Devlet Başkanı Peres, 12 Kasım tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’le yapacağı görüşmenin yanısıra, TBMM Başkanı Sayın Köksal Toptan’la biraraya gelecek, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Dışişleri Bakanı Sayın Ali Babacan’ı kabul edecektir. Devlet Başkanı Peres 13 Kasım tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de hitap edecektir.

Ziyaret vesilesiyle gerçekleştirilecek görüşmelerde Türkiye-İsrail ilişkileri ile bölgesel ve iki ülkeyi ilgilendiren uluslararası konuların ele alınması öngörülmektedir.

Devlet Başkanı Peres, Ankara’da, 11 Kasım tarihinde Bilkent Üniversitesi’nde konferans verecek, 13 Kasım’da Sayın Cumhurbaşkanımız ve Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmoud Abbas’la birlikte Ankara Forumu toplantısına katılacaktır.

Devlet Başkanı Peres beraberindeki heyetle 13 Kasım’da İstanbul’a geçerek bazı temaslarda bulunduktan sonra ülkemizden ayrılacaktır.