No: 288, 13 Aralık 2012, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) 27. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı Hk.

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) 27. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı 15 Aralık 2012 tarihinde KEİ üyesi ülkelerin Dışişleri Bakanları ile Gözlemci ve Sektörel Diyalog Ortağı ülke ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla İstanbul’da yapılacaktır.

Sayın Bakanımızın evsahipliğinde düzenlenecek Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısında, Dönem Başkanlığımız çerçevesinde gerçekleştirilen faaliyetlerin sonuçlarının değerlendirilmesi, ayrıca güncel küresel ve bölgesel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.

Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısında, 26 Haziran 2012 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Karadeniz Ekonomik İşbirliği 20. Yıldönümü Devlet/Hükümet Başkanları Zirvesinde kabul edilen ve ticaret, ulaştırma, enerji, haberleşme, bilim ve teknoloji, turizm ile eğitim başta olmak üzere birçok alanda Örgütün 2020 yılına yönelik vizyonunu içeren Yeni Ekonomik Gündem Belgesi de ele alınacaktır.

Toplantı vesilesiyle, 1 Temmuz 2012 tarihinde altı aylık bir süre için üstlendiğimiz Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Dönem Başkanlığı Ukrayna’ya devredilecektir.