HONG KONG’A GİRİŞ ÇIKIŞLARA İLİŞKİN DUYURU
Türk vatandaşları, 90 güne kadar süreli kalışlar için Hong Kong vizesinden muaftırlar.

Bununla birlikte, Hong Kong’a seyahat edecek olan şahısların bu ülkeye gidiş amaçları konusunda tereddüt uyandıracak herhangi bir durum sergilemeleri halinde ya da Hong Kong’lu sınır görevlilerince talep edildiğinde Hong Kong’da kalış süreleri boyunca gerekli olacak miktarda parayı ibraz edemezler ise Hong Kong’a girişlerine izin verilmeyebilir. Hong Kong’u transit geçiş için kullanacak olanlardan da üçüncü bir ülkeye biletleri olup olmadığı sorulmaktadır.

Diğer yandan, yukarıda belirtilen hususlara uyulması yine de Hong Kong’a otomatik giriş hakkı tanımamakta olup, sınır makamlarının herhangi bir kişinin ülkeye girişini reddetme hakkı bulunmaktadır.

Hong Kong’a giriş-çıkışlarda taşınacak nakit para konusunda ise herhangi bir üst limit bulunmamakla birlikte, Hong Kong üzerinden Çin Halk Cumhuriyeti’ne gideceklerin ve Çin Halk Cumhuriyeti’nden Hong Kong’a giriş yapan yabancıların üzerlerinde 5.000 ABD Doları’nın üzerinde nakit para tespit edilmesi halinde, sınır makamlarınca kendilerinden bu paranın açıklaması istenebilmektedir.