#

Dışişleri Bakanı Davutoğlu Bahreyn'de

Dışişleri Bakanı Davutoğlu Bahreyn'de

Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu Bahreyn Dışişleri Bakanı Şeyh Halid Bin Ahmed Bin Muhammed El Halife’yle Bahreyn’in başkenti Manama’da 24 Kasım 2013 tarihinde biraraya geldi.

İki ülke arasındaki ikili ilişkiler ve bölgesel konuların değerlendirildiği görüşme sonrasında Dışişleri Bakanı Davutoğlu ve Bahreynli mevkidaşı ortak basın toplantısı düzenledi.

Türkiye ve Bahreyn’in iki tarihi ve stratejik ortak olduğuna işaret eden Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Bahreyn’le olan ekonomik, kültürel ve turizm alanındaki ilişkilerin gün geçtikçe artığını belirtti. İki ülke işbirliğinin ivme kazanmasından büyük mutluluk duyulduğunu dile getirdi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Türkiye’nin Bahreyn’i her zaman bir refah ve istikrar ülkesi olarak bölgenin istikrarı için önemli bir aktör olarak gördüğünü ve her zaman Bahreyn’le omuz omuza olmaya devam edeceğini kaydetti. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, “Bahreyn’in etnik ve mezhepsel farklılıklarla yarattığı ulusal mutabakat diyalogu, hem bölge hem dünya için şimdi olduğu gibi gelecekte de iyi bir örnek olarak anılmaya devam edecektir” dedi.