#

Sayın Bakanımızın Sırbistan Ulusal Meclisi Başkanı Ivica Daçiç’le görüşmesi, 13 Eylül 2021

Sayın Bakanımızın Sırbistan Ulusal Meclisi Başkanı Ivica Daçiç’le görüşmesi, 13 Eylül 2021

Sayın Bakanımız kısa süre önce Belgrad'da görüştüğü Sırbistan Ulusal Meclisi Başkanı Ivica Daçiç’le 13 Eylül 2021 tarihinde Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir görüşme gerçekleştirdi. Sayın Bakanımız, Sırbistan Ulusal Meclisi Başkanı Ivica Daçiç’in hem siyasette hem diplomaside uzun yıllara dayanan tecrübesiyle parlamentolararası ilişkilerimizin hızla gelişmesine önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Aynı günün sabahında, Sayın Bakanımız Bosna-Hersek Yüksek Temsilciliği’ne atanan Christian Schmidt’le de bir araya geldi ve Bosna-Hersek Yüksek Temsilciliği’nin Bosna-Hersek'in istikrarı ve bütünlüğüne yönelik çalışmalarını desteklemeye devam edeceğimizi vurguladı.

Aynı günün devamında, Sayın Bakanımız BM'nin düzenlediği “Afganistan’daki İnsani Durum” konulu çevrimiçi Bakanlar toplantısına katılarak, Afganistan’a insani yardım yapılmasının öneminin altını çizdi.

Son olarak, Sayın Bakanımız ülkemizde görev süresi sona eren El Salvador Büyükelçisi Agustin Vasquez Gomez’le de görüştü ve ikili ilişkilerimize yaptığı katkılar için teşekkür etti.